Загроза владі Путіна: військовий оглядач припустив, що може її зруйнувати
Владімір Путін потрапив в своєрідний "капкан" – розраховував на "блискавичну війну" за 2 – 3 три дні, натомість за майже два роки російська армія не досягнула жодного стратегічного успіху в Україні.
Очільнику Кремля залишається чекати важливої дати у 2024 році, яка може певним чином нашкодити Україні й допомогти Путіну досягнути хоч найменших "перемог" на фронті. Військовий оглядач з Ізраїлю Давид Шарп розповів 24 Каналу, що може зруйнувати путінський режим.
Дивіться також Розхитування ЄС, напад на НАТО і втягування Китаю у війну: що радять Путіну аналітики – документ
Путін опинився в патовій ситуації
Шарп припустив, що глава Кремля очікував на швидкий успіх в Україні, але це аж ніяк не взяття під свій контроль Донецької та Луганської областей, які зараз є лише в мріях. Путін хотів набагато більше, однак замість цього отримав стратегічну поразку й нині намагається виграти хоч по "балах" в пропагандистському просторі.
"Якщо ти не досягнув своєї стратегічної цілі, при чому колосальним чином її втратив, то ти загалом вже програв. Я говорю зараз про війну. Для нього (Путіна – 24 Канал) ситуація патова. Якщо він повертається хоча б до лінії початку повномасштабного вторгнення в Україну – це буде незрозуміло та неприйнятно для російського "електорату"", – наголосив військовий оглядач з Ізраїлю.
Нездійснений "бліцкриг" свідчитиме про повну поразку та провал планів Путіна, що може стати загрозою для його влади та власної безпеки. Альтернативи малоймовірні й російський президент це розуміє. Тому хапається за надії та можливості, які наразі є.
Якої дати чекає Путін
Шарп припустив, російська армія сподівається, що буцім може більш-менш успішно стримувати захоплені території. Відтак є можливість знесилити Україну, при перспективі захопити ще якісь міста й села та змусити українських партнерів на певний час відмовитися від масштабів допомоги, яку отримують українці.
Запас міцності у Росії є, альтернатива для Путіна – поразка. А щоб виправдовувати те, що відбувається, потрібно давати ідеологічне медійне забезпечення – пропаганда війни або тих чи інших постулатів. І, звісно, навколо вороги. Буцім маленьку Україну не вдається перемогти, бо НАТО і Захід – вороги. Тому культивується протистояння Заходу та образ ворога,
– зауважив Давид Шарп.
Припустимо, якби Владімір Путін знав, що "друга армія світу" зазнає колосальних втрат в Україні й Росія стане відлюдником у світі, то навряд напав би повномасштабно. Очільник Кремля очікував зовсім на інакше – за короткий час та недорогою ціною захопити сусідню державу. Путін не воював би або напав зовсім за іншим сценарієм та з іншими цілями. Захопити малу частину України – це не той приз, заради якого російський президент старався всі ці роки.
"Потрібно бачити його дії в контексті ситуації, у якій він опинився. Путін сподівається на президентські вибори у США через кілька місяців – це ключова дата у 2024 році. Це те, на що розраховує Путін. Якщо відбудуться зміни в американській політиці після виборів президента, то у нього з'являються серйозні надії – досягнути чогось на полі бою або зафіксуватися в умовних мирних перемовинах при втраті Україною підтримки США", – резюмував військовий оглядач з Ізраїлю.
Зверніть увагу! У 2024 році у Сполучених Штатах Америки повинні відбутися президентські вибори. Серед кандидатів на пост присутній Дональд Трамп, війдомий своїми проросійськими поглядами та "теплими" взаєминами із російським очільником Владіміром Путіним.Путін дедалі частіше робить безглузді заяви
- Від "прямої лінії" до заяв 19 грудня Путін постійно повторює твердження про те, що нібито лише Росія може бути єдиним справжнім гарантом суверенітету України. Це не новий наратив: у своєму есе 2021 року під назвою "Про історичну єдність росіян і українців" Путін так само стверджував, що "справжній суверенітет України можливий саме в партнерстві з Росією". За оцінкою ISW, це свідчить про максималістські цілі війни Росії проти України.
- Як заявив Путін під час виступу на колегії міноборони Росії, що начебто Захід "передає противнику розвіддані в режимі реального часу, озброєння" і веде гібридну війну проти Росії. Також він додав, що активність НАТО різко зросла, до кордонів Росії перекинуто значні сили зі США.
- У коментарі пропагандисту Павлу Зарубіну російський президент заявив, що Росія не мала проблем з Фінляндією, але тепер ситуація зміниться. Путін пригрозив "проблемами" Фінляндії, яку "затягли" в Альянс.