Влада не хоче засудження представників колишньої команди, – експерт
Влада не зацікавлена в тому, щоб представники старої команди, які фактично привели країну до військового конфлікту, опинилися на підсудній лаві. Ключовому свідку і підозрюваному в справі Єфремова – Арсену Клінчаєву СБУ дозволило безперешкодно виїхати. Як кажуть, немає свідка – немає проблеми.
Таку думку сайту "24" висловив військовий експерт Дмитро Снєгирьов, коментуючи розслідування проти екс-глави фракції Партії регіонів Олександра Єфремова.
Як вважає експерт, у справі проти Єфремова, швидше за все, йдеться про так звані "договорняки" з "Опоблоком". Про це, говорить він, свідчить зокрема нещодавнє голосування "Опоблоку" разом з провладними партіями щодо аудиту НАБУ. Це, зазначає Снєгірьов, показує, що влада таким чином добирає необхідні голоси.
На думку Снєгирьова, є інший момент. Як говорить експерт, ще два місяці тому, розуміючи, що звинувачення проти Єфремова можуть бути спростовані захистом або не доведені, він направив заяву генпрокурору Юрію Луценку щодо скоєння екс-главою фракції Партії регіонів низки кримінальних злочинів. Зокрема, перевищення ним службових повноважень і доведення до самогубства людини, коли Єфремов очолював Луганську ОДА.
"Єфремов віддав наказ про силовий розгін мирного зібрання шахтарів, які вийшли з протестом на День незалежності в 1998 році в Луганську. Учасники вийшли в знак протесту проти політики Єфремова і невиплати зарплати. Проти них спецпідрозділ "Беркут" застосував силові методи і слізогінний газ 14с грудня 1998 року біля будівлі облдержадміністрації Олександр Михалевич – робітник шахти імені Баракова здійснив самопідпал і загинув", – зауважує експерт.
За словами Снєгирьова, є достатня доказова база в цій справі. Але жодної відповіді від ГПУ не було. Його навіть не запросили в якості свідка.
Як показує практика, гасло "Бандитам – тюрми" залишилося тільки словами. Це незважаючи на заяви Юрія Луценка, що Єфремова буде притягнуто до кримінальної відповідальності,
– вважає політолог.
Так само не було адекватної відповіді від СБУ і на інші заяви Снєгирьова щодо організатора псевдореспубліки – заступника голови облради екс-регіонала Євгена Харіна. Він свого часу виступав з ідеєю створення на території Луганської області так званого територіального відділку "всєвєлікого войска Донского".
"Це були прямі заклики до зміни територіального устрою і військової агресії з боку РФ. Як показала практика, саме донські козаки стали основою антиукраїнського заколоту на сході держави. СБУ відповіла, що в його діях немає кримінальної складової", – говорить Снєгірьов.
Експерт також нагадав, що ще проти одного з підозрюваних, який проходив у справі Єфремова – екс-нардепа Володимира Медяника зняті звинувачення. А генпрокурор Юрій Луценко заявив, що Медяник зайняв проукраїнську позицію.
Свого часу Луценко заявляв, що екс-нардеп від регіоналів Медяник буде сидіти, і що є достатньо доказів, відеозаписів. Але через два місяці генпрокурор змінив свої погляди і заявив, що Медяник проукраїнськи налаштований. Хочу нагадати, що так званий "проукраїнський" Медяник оголосив про винагороду 1 мільйон гривень за голову українського пілота, який начебто був причетний до бомбоудару по Луганській ОДА,
– говорить Снєгірьов.
Нагадаємо, Єфремова затримали 30 липня 2016 року в аеропорту Києва. Його підозрюють у зазіханні на територіальну цілісність і недоторканність України, у підтримці так званої "ЛНР", а також незаконному заволодінні майном "Луганськвугілля".
Детальніше про перебіг розгляду справи проти Єфремова читайте в матеріалі: Єфремов і сепаратизм: чи варто очікувати реального вироку проти екс-регіонала?