Внаслідок війни на Донбасі багато університетів України "роздвоїлися", – швейцарське видання

16 травня 2017, 20:49
Читать новость на русском

Від окупації Росією східної України та анексії Криму постраждали не лише приватні особи. Підприємствам, організаціям, і, не в останню чергу, вузам теж доводиться переїжджати через постійні обстріли та бої.

Швейцарська газета Curie поспілкувалася з ректорами тих ВНЗ, які були змушені покинути територію східної України та переїхати в інше місце, аби продовжити нормальний навчальний процес.

За повідомленням Антона Кольваха, PR-менеджера Координаційного центру переміщених вузів, "18 університетів і 11 інститутів були змушені переміститися в межах України. До них належать вузи Луганської та Донецької областей, а також один кримський університет".

Читайте також: В яких умовах дітям доводиться отримувати знання у прифронтових районах

"Університети з регіонів, охоплених збройним конфліктом, використовують різні стратегії. Ті вузи, які вирішили залишитися, змушені сидіти тихо або вести себе дуже дипломатично, щоб не сваритися ні з українською, ні з російською сторонами. В результаті війни фінансування та інші ресурси зменшилися, тому часто виникають проблеми навіть із водо- та електропостачанням", – зазначає автор статті.

Один із тих ВНЗ, які покинули окуповану територію – Донецький національний університет імені Василя Стуса. Три роки тому заклад "переїхав" у будівлю вінницької ювелірної фабрики, йдеться далі.

За ці три роки ми відновили викладання і дещо замінили втрачені матеріали,
– розповідає Роман Гринюк, ректор Донецького національного університету.

Проте університет помітно постраждав від конфлікту на сході України, зазначає його керівник.

Важливим наслідком війни, як вказує автор матеріалу, стало і те, що багато університетів України "роздвоїлися". Це стосується і Донецького національного університету, який зараз існує в офіційному, українському варіанті та в неофіційному, що підтримується Росією. Таким же чином роздвоїлися й інші університети Донбасу та Криму, що "стало як результатом пропаганди, так і простим способом пристосуватися до суворої реальності", констатує швейцарське видання.

"Однак університети Луганська і Донецька зареєстровані лише в самих Луганській та Донецькій областях, а також в Російській Федерації. Вони не входять до світових рейтингів", – зауважує Кольвах.

Ректор Донецького національного університету Роман Гринюк підтверджує такий стан речей.

Ми вважаємо, що університет, що залишився в Донецьку, незаконний. Вони не можуть там екзаменувати студентів, а ми, як і раніше, називаємося Донецьким національним університетом,
– заявив Гринюк.

Читайте також: Які пільги матимуть абітурієнти із зони АТО при вступі у виші