Вступ до НАТО та ЄС отримав найбільшу підтримку українців за весь час незалежності

17 лютого 2022, 21:30
Читать новость на русском

Джерело:

"Рейтинг"

Вступ України до НАТО підтримують понад 60% українців, до Євросоюзу – майже 70%. Це найвищі показники позитивного сприйняття інтеграції в Альянс та ЄС за весь час незалежності.

Про ставлення українців до можливості вступу країни в НАТО та ЄС свідчать результати опитування, яке провела соціологічна група "Рейтинг".

Читайте також Винна Росія: більш ніж половина українців виступає за перегляд мінських угод

Ставлення українців до вступу в НАТО

  • 62% українців підтримують вступ України до НАТО,
  • 30% негативно ставляться до цієї ініціативи.

Соціологи зазначили, що за історію спостережень з 2014 року це найвищий показник позитивного сприйняття інтеграції України в Альянс. Водночас ще наприкінці 2021 року вступ підтримували 55 – 58% опитаних.

До слова, раніші опитування (до 2014 року) інших соціологів також показували меншу підтримку вступу в НАТО.

Підтримка вступу в ЄС

  • вступ до Євросоюзу підтримують 68% респондентів,
  • не підтримують – 24%.

Як і щодо НАТО, рівень підтримки вступу до ЄС за останні два місяці зріс і досяг найвищого в історії досліджень з 2013 року показника.

Погляди українців залежно від різних критеріїв

Ідею інтеграції України в західні структури більше підтримують жителі Заходу й Центру країни, менше – Півдня. На Сході кількість прихильників вступу до НАТО менша, ніж кількість противників.

Щодо ЄС, то у східних регіонах наявний паритет противників і прихильників.

В електоральних сегментах відчутно переважає неприйняття вступу України в західні структури серед виборців партій "Опозиційна платформа – За життя" і партії Мураєва "Наші". Серед виборців інших політичних сил більшість прагне до вступу і в НАТО, і в ЄС.

Що відомо про опитування

Його 16 – 17 лютого провела соціологічна група "Рейтинг". Методом телефонних інтерв'ю з використанням комп'ютера опитали 1 722 респондентів від 18 років і старших в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення.

Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 2,4%.