Статус України зміниться на липневому саміті, – Піонтковський про секретний план НАТО
У липні на саміті НАТО розроблять й підпишуть секретний план про те, як воювати з Росією. Таке рішення є вкрай важливим.
Річ у тім, що це крок до вступу України в НАТО. Про це 24 Каналу сказав російський публіцист та опозиційний політик Андрій Піонтковський.
Важливо Після перемоги Україна дуже швидко буде в НАТО: Подоляк назвав чотири причини
Головний страх подолано
Чому Україну 15 років, починаючи з ганебного саміту в Бухаресті, не приймали в НАТО? Тому що прийняти Україну в НАТО – означає взяти на себе зобов'язання боротися у випадку агресії Росії проти України, відправляти солдатів помирати за нас і за них. До цього західні еліти були категорично не готові.
Прийшла війна і, виявилося, що Україна сама може перемогти "другу армію світу" за умови регулярного постачання західної зброї,
– зазначив Піонтковський.
Напередодні повномасштабного вторгнення Владімір Путін, відчуваючи себе володарем світу, говорив про усвідомлення того, що на конвенційному рівні Росія поступається НАТО. Натомість у нього є ядерна зброя.
По-перше, ця війна продемонструвала, що на конвенційному рівні Росія поступається не лише НАТО, а одній Україні. По-друге, ядерний шантаж диктатора не спрацював.
"Готовність України та НАТО воювати з Росією показує, що страх перед безпосередньою участю у війні, який перешкоджав прийняттю України в НАТО – вже подоланий", – сказав публіцист.
Філософія членства змінилася
Проблема прийняття України до складу Північноатлантичного альянсу кардинально змінила свій сенс. Раніше йшлося про те, що Україна вразлива й беззахисна, і НАТО надає допомогу, відкриває над нею "парасольку безпеки".
З'ясувалося, що українська армія за рік вирішила те завдання, заради якого 75 років тому сформували Альянс – для захисту західної Європи від агресії "орд" зі Сходу. Звичайно, слід віддати належне нашим Збройним Силам.
Зараз це питання про їхню безпеку. Україну приймають в НАТО не для того, щоб "добрі дядьки" з Брюсселя забезпечили її безпеку, а тому, що без української армії неможливо здійснити захист всього НАТО, всієї західної Європи. Повністю змінилася філософія членства України,
– констатував опозиційний політик.
Під час візиту до Києва генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг сказав, що Україна одразу після перемоги буде автоматично прийнята до складу Альянсу. Колишній держсекретар США Генрі Кіссінджер пішов далі – він сказав, що Україну потрібно прийняти негайно. Ще влітку Кіссінджер наголосив, що Україна де-факто член НАТО, тож це потрібно лише оформити де-юре.
"Стоїть питання про те, прийняти Україну після того, як вона повністю позбавиться від окупації, чи ще до. Це не роки, це місяці. У будь-якому випадку певним чином статус України дуже сильно зміниться на липневому саміті", – запевнив Піонтковський.
Піонтковський про вступ України до НАТО: дивіться відео
Кіссінджер за вступ України в НАТО, але є нюанс
- Колишній держсекретар США Генрі Кіссінджер вважає, що вступ України до НАТО зміг би забезпечити мир у Європі. Він розкритикував представників Альянсу, які виступають проти приєднання нашої держави.
- Водночас Кіссінджер, очевидно, не вважає реалістичним повернення України до кордонів 1991 року. Політик вважає, що Крим нібито буде російським.
- "Найбільш ймовірним є результат виходу уздовж лінії статус-кво, яка існувала до 24 лютого 2022 року. І в такому разі Україна залишиться під захистом Європи, а не стане самотньою державою, яка піклується про себе", – припустив політичний діяч.