У Росії бояться, що через два роки побачать удари по Кремлю, – Financial Times

24 вересня 2024, 13:05
Читать новость на русском

Джерело:

Financial Times

Погрози Росії щодо використання ядерної зброї спричинили гарячі дискусії в західних столицях. Втім, аналітики вважають, що "червоні лінії" Владіміра Путіна стають все менш достовірними.

Про це пише видання Financial Times, аналізуючи дискусії щодо ударів углиб Росії. За словами одного з аналітиків, хоча Кремль не вдався до ескалації за допомогою "ядерної зброї", останнім часом він розширив масштаби своїх дій у відповідь шляхом спроб саботажу в Європі та надавши підтримку противникам Заходу, таким як КНДР.

Дивіться також "Інфраструктура готова": у Росії погрожують ядерними випробуваннями

Чого бояться у Росії

Я не думаю, що Путін турбується про свій авторитет в очах західної громадськості,
– цитує видання професора Вищої школи економіки в Москві Дмитра Треніна.

Західні країни поступово посилюють заходи у відповідь, застосовуючи стратегію, яку аналітики називають "нарізкою салямі" або "варінням жаби".

Тим часом у Росії висловлюють занепокоєння, що, якщо ці "маленькі кроки" продовжаться, то через два роки вони можуть зіткнутися з прямими ракетними ударами по Кремлю.

За словами Олександра Габуєва, експерта Російсько-Євразійського центру Карнегі в Берліні, у Росії є цілий арсенал засобів, щоб запобігти таким загрозам.

Це і військові дії, і ядерна загроза, яку Кремль розглядає, як остаточну страховку від поразки. До цих інструментів також належать гібридні атаки, включно з кіберопераціями, передачею зброї противникам США та саботажем.

Видання нагадує, що раніше державний секретар США Ентоні Блінкен заявляв, що Росія "ділиться технологіями, які потрібні Ірану", включно з ядерними технологіями.