Ядерна зброя як подразник для Заходу: чи може Китай вплинути на Путіна
Зустріч Владіміра Путіна з Сі Цзіньпіном у Москві не принесла йому бажаних результатів. Тож російський диктатор знову почав брязкати ядерною зброєю.
Так, очільник Кремля, ймовірно очікував від Китаю військово-технічної допомоги, постачання серйозного озброєння, зокрема боєприпасів до артилерії або ударних дронів. Про це 24 Каналу розповіла консультантка Національного інституту стратегічних досліджень Аліна Гриценко.
Варте уваги Ядерна колонія Росії: для чого Путін лякає світ і підставляє Сі
Чи зможе Пекін вплинути на Кремль
Однак Китай поки не наважується на такий ризикований крок. Крім того, у Росії немає жодних перемог на полі бою в Україні. Відтак, Путіну залишився тільки ядерний фактор, який є принциповим питанням для китайської влади.
Китай висловлює цю позицію з моменту повномасштабного вторгнення. До речі, це свідчить про те, що ми переоцінюємо вплив китайського керівництва на Росію,
– зауважила Гриценко.
Так, перед візитом Сі Цзіньпіна до Москви 20 – 22 березня відбувалася дискусія щодо того, чи зможе очільник Китаю переконати Путіна вивести війська. Однак цього не сталося. Ба більше, Путін вирішив розмістити тактичну ядерну зброю на території Білорусі як тригер та погрозу для Заходу та Європи.
"Китай, який намагається тримати Росію поруч, не випускати з фокуса своєї уваги й "тримати за одну руку", не контролює, що робить "інша рука", – констатувала консультантка.
Путін планує розмістити ядерну зброю у Білорусі
- 25 березня очільник Кремля Владімір Путін заявив, що Росія розмістить тактичну ядерну зброю на території Білорусі. За його словами, самопроголошений президент Білорусі Алєксандр Лукашенко уже давно просить його про це.
- У Bloomberg зазначили, що відповідною заявою Путін підірвав авторитет Сі Цзіньпіна. Так, очільник КНР витратив 3 дні на візит до російського диктатора, обмінювався з ним "тостами за безмежну дружбу" і отримав порушення обіцянки.
- Президент Володимир Зеленський заявив, що цим рішенням Путін намагається показати Китаю хоч якусь суб'єктність. Крім того, це вказує, що зустріч російського лідера з очільником Китаю Сі Цзіньпіном у Москві 20 – 22 березня минула невдало.
- Президент Сполучених Штатів Джо Байден відреагував на заяву Путіна щодо передачі Білорусі ядерного озброєння. Американський лідер розкритикував цю ініціативу та заявив, що такі розмови "викликають занепокоєння".