Як у Бейруті відновлюють місто після вибуху: розповідь українки

9 серпня 2020, 15:16
Читать новость на русском

У Бейруті, де відбувся потужний вибух, місцеві жителі продовжують розбирати завали та отримувати гуманітарну допомогу від інших країн.

У місті вже відновлено зв'язок, інтернет, забезпечення продуктами харчування. Про це в ефірів одного з каналів розповіла українка Марина Томах, яка мешкає у Бейруті.

Важливо Криваві сутички в Бейруті: вже понад 700 поранених, військові відтіснили людей – фото, відео 18+

Вона повідомила, що дуже багато допомоги отримали з інших держав. Наприклад, з Іраку прийшло 8 тисяч літрів дизеля для електростанцій у Лівані.

Щодо продуктів харчування, то ліванці дуже добре об'єдналися. Є ресторани, які зараз збирають благодійну допомогу, щоб забезпечити людей їжею. В центрі міста, в 1 – 1,5 кілометрі від центру вибуху, встановили намети. Там є вода, хліб, перша необхідна допомога,
– розповіла Марина Томах.

Українка зазначила, що ліванці зараз дуже дружні. Вони прибирають вулиці, бо місцева влада сама не справляється.

Читайте також Вибух у Бейруті: кількість жертв зросла до 158, понад 6 тисяч поранених

Вибух у Бейруті: головне

  • Ввечері 4 серпня в столиці Лівану Бейруті у порті прогриміли потужні вибухи. Відомо про понад 6 тисяч постраждалих та щонайменше 158 загиблих.
  • Потужний вибух відчули навіть за 240 кілометрів на сусідньому Кіпрі.
  • Надзвичайну ситуацію влада Лівану назвала катастрофою національного масштабу. Вибух у Бейруті залишив 300 тисяч людей бездомними, завдані збитки оцінюють у понад 3 мільярди доларів.
  • Причини вибуху досі встановлюються. Спершу повідомляли, що мовиться про займання піротехніки на складі в порту. Згодом влада і ЗМІ заявили, що вибух спричинили понад 2 700 тонн аміачної селітри, яку конфіскували 6 років тому.
  • Інтерпол взявся за розслідування причин і обставин трагедії.
  • Селітру вилучили з корабля російського бізнесмена Гречушкіна, за інформацією ЗМІ у 2014 році. Відтак вона весь час лежала у порту.