Тільки половина медзакладів функціонують

Раніше повідомляли, що вибух пошкодив 3 лікарні, проте, як виявилось, їх аж 6. Про це мовиться в офіційному звіті агентства ООН з гуманітарних питань, інформує Al Arabiya.

Читайте також Масштабний вибух у Бейруті: що відомо про ймовірні причини

Попередня експрес-оцінка в радіусі 15 кілометрів від вибуху виявила, що з 55 медичних установ тільки половина повністю функціонує, а близько 40% отримали від помірних до серйозних пошкоджень і потребують відновлення,
– мовиться у звіті.

Зруйновані та пошкоджені будівлі внаслідок вибуху:

  • пошкоджено близько 120 шкіл, в яких навчаються близько 50 000 учнів;
  • більше тисячі з майже 50 000 житлових будинків теж серйозно постраждали;
  • пошкоджено квартири понад 170 000 жителів столиці Лівану.

Дефіциту харчів у Бейруті не буде

Експерти ООН зазначають, незважаючи на масштаби руйнації, дефіциту продовольства у столиці Лівану не прогнозують. Наразі порт Бейрута завантажений на 30%. Отож доставка продуктів відбувається вчасно.

З харчами постраждалим ліванцям допоможуть і в Організації Об'єднаних Націй: доставлять 3-місячний запас борошна та зерна.

Чи є серед постраждалих українці

В МЗС України повідомили, що в результаті вибуху у Бейруті постраждали 56 українських громадян. Один громадянин України загинув – це 32-річний Вільям Азар.

Дивіться ще У Бейруті прогримів потужний вибух: останні новини, фото, відео

Спогади очевидців про вибух

У соцмережах користувачі ділились фото і відео масштабного вибуху. Очевидці зазначали: ударна хвиля була нищівною і змітала усе на шляху.

Я побачив вогненну кулю і дим, що піднімається над Бейрутом. Люди кричали і бігали, стікали кров'ю. Балкони були знесені. Скло у висотних будівлях розбилися і впали на вулицю,
– сказав один зі свідків події.

Червона хмара повисла над Бейрутом після вибуху. За словами очевидців, будинки на відстані до 10 кілометрів були пошкоджені, авто розбиті та повалені дерева.


Точної кількості постраждалих наразі немає / Фото Getty Images

Причини вибуху

За попередньою інформацією, у порту Бейруту вибухнув склад з аміачною селітрою, яку неналежним чином зберігали протягом кількох років. Адміністрація порту знала про проблему, проте її не вирішувала. Причетних до халатності відправили під домашній арешт.