Працівники порту проявили халатність

Працівники порту недбало поставились до своїх обов'язків. У порту зберігались декілька років вибухові речовини і ніхто не вжив заходів для їх безпечного зберігання. Про це інформує Інтерфакс-Україна.

Читайте також У Бейруті прогриміли два потужних вибухи: останні новини, фото, відео

Згідно з попередніми результатами розслідування, вибух спричинила аміачна селітра. Спочатку пожежа спалахнула в одному з ангарів. А потім полум'я перекинулось на склад з селітрою.

Керівництво порту було в курсі проблеми

За повідомленнями місцевих ЗМІ, керівництво порту було в курсі того, що зберігається на складі. Проте про масштаби катастрофи, яка може статись, і не уявляли. Очільник порту також зазначив, що митні служби та служба безпеки звертались щодо ліквідації вибухонебезпечних речовин.

Ми чекали шість років, що цю проблему вирішать, проте жодного результату,
– зазначив начальник порту.

Що раніше говорили про причини вибуху

Спершу ЗМІ повідомляли, що вибухнув склад піротехніки. Згодом глава безпеки Лівану Аббас Ібрагім спростував цю версію. Він зазначив, що це були інші вибухові речовини.

Згодом Ібрагім уточнив, що в Бейруті не вибухала бомба, а якийсь "вибухонебезпечний матеріал, який був конфіскований багато років тому".

Як коментували вибух у МВС Лівану

Глава міністерства Мухаммед Фахмі заявив, що в порту Бейрута вибухнула аміачна селітра. Здетонував контрабандний вантаж вибухонебезпечних речовин, конфіскований ще шість років тому.

Весь цей час він зберігався на складі для переробки або знищення. Імовірно, вибух міг статися після того, як на складі сталося коротке замикання.

Версію про вибух селітри поділяє і прем'єр Лівану. Він заявив, що вибухнули 2 750 тонн селітри.

​До теми Страшний вибух у Бейруті: вже 70 загиблих і тисячі поранених

Версія ЗМІ

Спершу один з провідних ліванських телеканалів LBCI з посиланням на власні джерела писав, що в Бейруті вибухнув нітрат натрію, який конфіскували з одного з кораблів понад рік тому.

"Стало відомо, що речовина, про яку говорив глава загальної безпеки Аббас Ібрагім, є вибухонебезпечною",
– повідомив телеканал.

Згодом ЗМІ повідомило, що вибух у порту Бейрута міг статися під час зварювальних робіт. Під час них нібито і здетонували тисячі тонн селітри.

При проведенні зварювальних робіт по закладенню отворів, через які зловмисники могли скоювати крадіжку, сталася детонація вантажу з 2700 тоннами нітрату амонію – аміачної селітри, що зберігалися на складі в порту,
– уточнив телеканал.

Вибух у Бейруті: що відомо

  • У столиці Лівану 4 серпня прогриміли два потужних вибухи.
  • Пошкоджені будівлі, по всьому місту в будинках розбиті вікна. Відомо про щонайменше про 113 загиблих, тисячі людей отримали поранення.
  • На місці працюють екстрені служби.
  • Вибух був настільки потужним, що хвиля від нього дійшла до Кіпру, який розташований за 250 кілометрів від столиці Лівану.
  • Армія патрулюватиме райони міста, які постраждали від вибухів у портовій зоні.