Потужний вибух у Бейруті: що сталося

Детально про головне Вибух у Бейруті: останні новини і все, що відомо

Спершу над портом здійнялася висока хмара густого сірого диму і виднівся вогонь, також було видно ніби спалахи феєрверків і мерехтіння. Опісля пролунав страшенний вибух і пішла потужна ударна хвиля. Помаранчевий вогонь здійнявся над портом, його гасили упродовж 10 годин.

Вибух був настільки потужним, що хвиля від нього дійшла до Кіпру, який розташований за 250 кілометрів від столиці Лівану.

У Бейруті прогриміли потужні вибухи: підбірка відео

Бейрутський порт, який раніше приймав до 3 тисяч суден на рік, вщент розбитий і зруйнований. Постраждала адміністративні будівля, причал, набережна і судна, що були пришвартовані.

Що сталося із портом / Фото з Getty Images

Вигляд зруйнованого порту зняли з коптера.

Квартали довкола порту перетворилися на згарище, закинуте уламками. Екіпажі швидкої не мали змоги проїхати до поранених через захаращені склом і цеглою дороги.

Подивіться Як виглядав порт у Бейруті до вибуху: наслідки жахають

В автомобілях повибивало шибки, а дерева повалило.

Бейрут після вибуху / Фото з Getty Images, твіттера, АР

Як виглядав центр міста після вибуху – дивіться відео

Жертви і постраждалі

Наразі відомо про щонайменше 100 загиблих у результаті вибуху. Приблизно 4 тисячі людей отримали поранення.

У місцеві лікарні в перші години після вибуху був такий нечуваний наплив постраждалих, що для навіть не було місця на підлозі. Окрім того, ударна хвиля пошкодила чотири лікарні Бейрута. Зокрема серед них ті, де перебували пацієнти з COVID-19.

У порту під час гасіння пожежі і розбору уламків загинули 10 рятувальників. Забрала катастрофа і життя лідера ліванської націоналістичної партії Назара Наджаньяна.

Наразі немає інформації про те, чи постраждали українці від вибуху. Принаймні вже відомо, що досі до офіційних консульських установ українці не зверталися.