Як не стати жертвою шахраїв, влаштовуючись на роботу за кордоном: поради експерта
Чимало українців утікали від розв'язаної Росією війни та були змушені виїхати закордон. Як виявилося, там вони легко можуть стати жертвою шахраїв під час пошуку роботи.
Про це в ефірі загальноукраїнського марафону розповів президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник, передає 24 канал.
Важливо Як українцям знайти роботу за кордоном: створено нову платформу
Як не стати жертвою шахраїв під час пошуку роботи за кордоном
Він констатував, що кількість тих, хто хоче ошукати людей, які опинилися в обтяжливій ситуації закордоном, не зменшується.
Порада 1: якщо ви шукаєте роботу за кордоном, не погоджуйтесь на нелегальне працевлаштування.
Порада 2: ніколи не платіть за своє працевлаштування. Тільки-но ви почули, що хтось попросить заплатити за працевлаштування будь-яку суму, знайте: перед вами звичайний шахрай.
В Європі, як і в усьому світі, за влаштування людей платить роботодавець. Якщо посередник хоче отримати гроші від пошукача роботи, це звичайний шахрай,
– наголосив Воскобойник.
Щоб знати роботу за кордоном, можна звертатися до волонтерів чи місцевої служби зайнятості. Зараз у багатьох країнах Європи є україномовні співробітники служби зайнятості, які допомагають українцям.
Де і як працюють українські біженці
Раніше президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник сказав, що приблизно 80% українських біженців – це жінки, які виїжджали якомога далі від війни, а не у пошуках роботи. Прибувши до нової країни, уже на місці вони розуміли, що їм, на жаль, здебільшого не вдасться знайти роботу за фахом. На це, за словами експерта, є низка причин:
- немає відповідної кваліфікації;
- неможливо у нинішній ситуації підтвердити свої дипломи;
- вони не знають мови тієї країни, у яку прибули.
Президент асоціації розповів, що українські біженки наразі опинились у ситуації, коли спрацьовує подібний принцип: "Раніше варили сталь. Тепер такої роботи немає – будемо варити борщі". Тому українки за кордоном наразі погоджуються на звичайну роботу, звичайну фізичну працю, куди їх беруть, зокрема це:
- готельно-ресторанний бізнес;
- сфера обслуговування;
- харчова промисловість тощо.
Експерт переконує, що ті українські жінки, які працюють за кордоном, отримують зарплату на рівні з місцевими мешканцями. Тому оклад у будь-якому випадку не менший, ніж мінімальна заробітня плата країни перебування. Воскобойник зазначив, що у Польщі, де зараз перебуває найбільше українських біженців, жінки отримують не менше, ніж 3 тисячі злотих – у перерахунку за нинішнім курсом це близько 22 – 24 тисяч гривень на місяць.
Це актуально – робота у Польщі для українців: дивіться відео