Припинення співпраці іноземних банків з Росією: який важіль впливу мають США
Турецькі, китайські, а також найбільші європейські банки – австрійський Raiffeisen Bank International та італійський UniCredit – продовжують працювати у Росії.
Найбільший іноземний інвестор Росії до 2005 року Вільям Браудер у розмові з 24 Каналом поділився, як змусити банки припинити співпрацю з країною-окупанткою.
Цікаво Кінець ядерного лідерства Росії: як заборона імпорту урану змусить страждати економіку Путіна
США можуть це припинити
Якщо міністерство фінансів США пригрозить іноземним банкам відкликати ліцензію на переміщення доларів, це точно миттєво змінить їхню поведінку.
Мене дивує, що Raiffeisen Bank International був настільки впертий у цьому питанні. Адже очевидно, що це обурює всіх сусідів, союзників Австрії,
– наголосив Браудер.
У такий спосіб можна також припинити фінансові зв'язки між китайськими, турецьким та російськими банками. Щойно зупиняться операції в доларах, банк фактично перестане бути банком.
Сполучені Штати здатні відключати банки, які їм не подобаються від доларової системи,
– зазначив Вільям Браудер.
США мають важелі впливу, аби іноземні банки діяли відповідно до правил. Жоден банк не захоче бути внесеним до чорного списку та відрізаним від Сполучених Штатів Америки.
Чого вони чекають
Натепер іноземні банки пробують з'ясувати, як довго можуть безкарно працювати з країною-агресоркою. Оскільки виведення грошей з Росії надзвичайно вигідне, адже росіяни мають мало варіантів.
І тому зараз усі зважують, чи вартий прибуток ризику. Уряд США повинен зробити наступне, сказати: "Ні, ризик для вас катастрофічний, не робіть цього",
– констатував найбільший іноземний інвестор Росії до 2005 року.
Іноземні банки у Росії: що відомо
- Очільниця Мінфіну США Джанет Єллен попередила європейські банки, що вони дуже ризикують, продовжуючи працювати в Росії. Вона сказала, що Сполучені Штати розглядають можливість посилення вторинних банківських санкцій.
- Росія арештувала активи німецького банку Deutsche Bank. Позов подала петербурзька компанія "РусХимАльянс", що на 50% належить російській корпорації "Газпром". У результаті "Дойче Банк" більше не має права розпоряджатися своєю 100% часткою в статутному капіталі російської дочірньої компанії, а також ТОВ "Технологічний центр Дойче Банку".
- До цього Росія арештувала рахунки найбільшого банку США – JPMorgan. Державний російський банк ВТБ звернувся до суду, щоб повернути заблоковані кошти після вторгнення Росії в Україну.
Американський банк подав позов у Нью-Йорку проти ВТБ, наголошуючи на неможливості повернення коштів через американське законодавство.