Як "безвіз" вплине на настрої жителів Донбасу: думка експерта
Безвізовий режим з ЄС, вочевидь, більше може вплинути на настрої молоді, яка проживає на сході України, адже для них він відкриває певну перспективу. А от на настрої старших людей – навряд чи вплине, навпаки, це їх може ще більше роздратувати. Але для того, щоб молодь зі сходу активніше їхала в Європу, треба зробити поїздки більш доступнішими.
Таку думку сайту "24" висловила директор фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна.
Читайте також: "Безвіз": панацея чи отрута для територіальної цілісності України?
За словами соціолога, для того, щоб молодь зі сходу активніше їхала в Європу, треба зробити більш доступнішими поїздки, розвивати так званий дешевий туризм. Приміром, немає прямого потягу навіть з контрольованих територій сходу до західного кордону України.
Тому значним кроком у зміні настроїв жителів сходу буде такий прямий потяг з Донбасу до Західної України. Для молоді зручний дешевий туризм і після "безвізу" на нього буде попит. І, зрозуміло, на позитивну зміну настроїв впливатиме зростання рівня життя людей,
– наголошує Ірина Бекешкіна.
Також, як зауважує соціолог, влітку 2016 року під час опитування 44% респондентів – тобто майже половина населення – відповіли, що "безвіз" для них важливий. Причому закордонний паспорт мали лише 30% опитуваних. Тобто, підкреслює Бекешкіна, 14%, хоча й не мали закордонного паспорту, вважали все одно отримання "безвізу" важливим.
Нагадаємо, з початку дії безвізового режиму між Україною та ЄС майже 4,5 тисячі українців скористались цією можливістю.