Як епатажний мільярдер Річард Бренсон заробив свої 5 мільярдів

5 листопада 2015, 18:03
Читать новость на русском

Сер Річард Бренсон — підприємець-відчайдух із Лондона, один із найбільш відомих мільярдерів сучасності і борець за права людини та чисте довкілля.

Складні життєві випробування загартували Бренсона змалку. У школі його сприймали за клінічного ідіота: короткозорість та дислексія перетворили навчання на каторгу. Матір нерідко влаштовувала зовсім юному Річарду справжні тести на виживання, виховуючи у ньому тверду наполегливість та силу волі.

Попри відверті прогалини у навчанні, Бренсон разом з однодумцями ще в школі організовує випуск студентського журналу, займається його розповсюдженням та залучає рекламодавців.

"Ти або сядеш до в’язниці, або станеш мільйонером", — ці слова директора, адресовані Бренсону, стали пророчими: у його житті було й одне, і друге.

Покинувши школу, Річард з друзями налагоджує продаж музичних платівок — спершу через пошту, бо так дешевше, а згодом відкриває власну крамницю. Це була золота жила для тієї епохи, епохи хіпі та вільнодумства серед молоді, яка багато в чому проявлялася в музиці. Тоді ж народилася назва бренду, якому судилося перерости в цілу імперію — Virgin.

Успішний бізнес мало не поховали проблеми із законом: мережу магазинів Virgin запідозрили у розповсюдженні підпільної продукції, а самого Бренсона арештували. Від криміналу Річарда врятували батьки.

Загроза в’язниці не погасила підприємницький запал Бренсона. На той час у нього вже була своя студія звукозапису: він співпрацював з такими зірками шоу-бізнесу як Rolling Stones, Стінг, Філ Коллінз, Джанет Джексон.

Сьогодні бренд Virgin об’єднує сотні компаній, точну кількість яких, подейкують, не знає уже й сам засновник. Це все ті ж дистриб'ютори музичної та відеопродукції, мобільної техніки, різноманітні медіа, залізничні та авіаперевізники, компанії з розвитку зеленої енергетики й навіть організації туристичних польотів у космос.

Популярність бренду підживлює епатажність та неординарність Бренсона. Працівники його компаній, на відміну від консервативних конкурентів, в офісах не дотримуються дрес-коду і їм дозволено пити пиво навіть у робочий час.

Річардові Бренсону цілком до снаги проїхатися на танку по Таймс-сквер у Нью-Йорку та "розстріляти" з гармати конкурента "Кока-Колу", оголитися задля розваги чи ж навпаки — переодягнутися у стюардесу або наречену, і навіть з ніг до голови облити шампанським британську принцесу.

Читайте також: Як Армані досягнув нечуваного успіху у кар'єрі

Він не раз кидав виклик людським можливостям та встановлював світові рекорди: перепливав на яхті Атлантику, перелітав на повітряній кулі через Тихий Океан.

Forbes оцінює статки Бренсона у 5 мільярдів доларів. Та не в цьому його істинна радість. Він веде скромний як на мільярдера стиль життя і жертвує колосальні суми на благодійність.

За особливі заслуги у підприємницькій діяльності її Величність Королева Великобританії присвоїла Річардові Бренсону титул лицаря.