Як іноземні журналісти потрапили до українського санкційного списку
Через півтора року після початку війни на Сході Україна нарешті ввела перші санкції проти її винуватців. Але не обійшлось і без конфузу.
Переважно у списку російські діячі, наприклад, міністр оборони Шойгу та голова Держдуми Наришкін. Та дивним чином до переліку потрапили дружні до України журналісти.
"Наслідує деспотичні методи російської цензури" та "іде шляхом Кремля" — ще на початку тижня ніхто б не повірив, що так казатимуть про Україну. Серед чотирьохсот осіб, яким на рік заборонили в'їзд в Україну, є такі служителі пропаганди як Дмитро Кисельов і журналісти "НТВ". Але під санкції чомусь потрапив німець Міхаель Рутц, який ніколи не був в Україні і критикував анексію Криму.
У списку також є двоє іспанських репортерів, які влітку зникли безвісти у Сирії. А троє журналістів ВВС — двоє британців та оператор-росіянин нібито їздили на окуповані території, не отримавши дозволу від України.
Список недружніх представників ЗМІ складало Міністерство закордонних справ. Утім, у відомстві Клімкіна наполягають, що лише узагальнили інформацію про журналістів-порушників, а конкретно санкцій для них не просили.
Читайте також: США та ЄС продовжать санкції проти Росії й наступного року, — Bloomberg
ОБСЄ, Комітет з захисту журналістів та Рада Європи розкритикували санкціїпроти кореспондентів, які об'єктивно висвітлюють події на Донбасі. Президент Порошенко критику почув і вже до вечора 17 вересня РНБО вивела з-під дії санкцій шістьох журналістів. Кожну медіаперсону у списку обіцяють проаналізувати окремо.
Усього в списку залишається 28 журналістів і сім блогерів. Вони представляють 16 країн. Вранці 18 вересня Президент офіційно виключив зі списку 6-ох журналістів.