Як кримські татари ставляться до рішення суду ООН

20 квітня 2017, 10:00
Читать новость на русском

Кримські татари і в Україні, і в Криму підтримали рішення суду ООН. Втім переконані, що воно допоможе людям морально, але на дії Росії, найімовірніше, ніяк не вплине.

Перше рішення Міжнародного суду в Гаазі у справі "Україна проти Росії" не є остаточним. Радше це запобіжник для учасників процесу. Судді називають рішення тимчасовими заходами, які діятимуть під час усього розгляду справи.

За результатами судового засідання, Росія зобов'язана відновити роботу Меджлісу та припинити дискримінацію кримських татар. Окрім цього, окупанти мають забезпечити можливість проведення навчання в Криму українською мовою.

Росія – дуже непередбачувана країна, яка може відновити репресії. Можливе якесь пом'якшення, проте чекати, що вони (російська влада) в повному обсязі будуть виконувати це рішення, трішки наївно,
– зазначив заступник керівника Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров.

Очікувано для юристів, колегія суду не дослухалась до однієї з вимог України – прохання заборонити Росії фінансування тероризму на Донбасі залишилось без розгляду. Принаймні, поки що. Людям у мантіях забракло доказів злочинних дій агресора.

Звернув увагу суд і на Мінські домовленості та зобов'язав їх виконувати і Росію, і Україну.

Читайте також: Що насправді означає рішення суду ООН? Версія Діда Панаса