Як міні-субмарина підкорює підводні глибини Землі
Озеро Тахо, що у Каліфорнії, найбільше високогірне озеро Сполучених Штатів. На березі Тахо розкинулося містечко Інклайн. Учені з'ясували, що під містом проходить лінія розлому — тут дуже висока ймовірність землетрусу. Для дослідження розлому використали "Немо".
Лінію розлому добре видно біля місцевої школи на парковці, частина якої здіймається вгору на майже 10 метрів. Учені підозрюють, що розлом пролягає і дном озера Тахо. Це означає, що небезпека зростає вдвічі. Якщо у цьому районі таки станеться землетрус, Інклайн постраждає не тільки від підземних поштовхів, а ще й від жахливого цунамі.
Наслідки для всіх прибережних поселень будуть катастрофічними. Хвилі змиють усе – будинки, дороги, мости. Професор геології Річард Швайкерт має намір зануритися у води Тахо. Він хоче дослідити лінію розлому й віднайти докази сейсмоактивності в регіоні, якщо вони, звісно ж, є. Проблема у тому, що озеро дуже глибоке, взагалі-то друге за глибиною в Сполучених Штатах.
Шукати докази можливого землетрусу й цунамі на дні високогірного озера – це непроста місія для машини "Немо". Міні-субмарина, вартістю мільйон доларів, яка наче зійшла зі сторінок роману про Джеймса Бонда. Максимальна глибина занурення – 914 метрів, тривалість перебування під водою – 6 годин, оглядовість кабіни – 360 градусів.
"Немо" – це радше підводна бульбашка, а не субмарина. Цей човен створений спеціально для наукових досліджень. Якщо комусь треба зазирнути під воду і все там побачити, без "Немо" не обійтись. Пілот "Немо" – колишній інструктор військово-морського флоту США з дайвінгу Скот Кассель. На катері супроводу перебуває керівник операції Пері Бест. За роботою систем човна стежить інженер Пітер Скалскі. Саме в його руках життя тих, хто на борту.
Читайте також: Як переміщають великі вантажі, вагою понад 1000 тонн
Дослідницькі субмарини, такі як "Немо" – компактні й мобільні. Однак, через це водночас вони ще дуже небезпечні. На човнах такого типу смертність частіше трапляється від удушення, а не від того, що субмарина затонула. У закритій тісній кабіні, такій як ця, концентрація вуглекислого газу миттю доходить до смертельного рівня.
Про дослідження дна озера Тахо — далі дивіться у відеосюжеті.