Як не попасти на гачок шахраїв шукаючи, де відсвяткувати Новий рік
Новорічні свята — золотий час для фальшивих ріелторів. Люди поспіхом шукають помешкання для святкувань і спокушаються на низькі ціни. Як наслідок — платять двічі.
Перед Новим роком сайти з оголошеннями рясніють пропозиціями орендувати помешкання для святкувань. Найбільше варіантів зняти будинок у горах. Ціни — від тисячі гривень за новорічну ніч. Олена з Сергієм знайшли омріяний котедж у Буковелі, де можуть розмітитися до 10 людей за дуже символічну ціну. Та виявилося, що це афера.
І це не поодинокий випадок. Псевдо-ріелтори пропонують апартаменти в містах та котеджі десь у мальовничих куточках. З'ясувати, що це шахраї, досить просто.
Послуга агентства полягає в результаті. Результатом роботи є угода. Є результат — платять, якщо послугу не надано — нема за що платити,
— каже представник агентства нерухомості Юрій Митрик
Щоправда обережні господарі та ріелтори-одинаки таки просять завдаток. Тоді перевіряйте варіанти через мережі. За адресою, номерами телефонів, банківськими картками та фотографіями будинку. Достатньо скористатися спеціальними форумами або елементарним пошуком. На більшості сайтів є і рейтинги орендодавців, і відгуки про них.
Якщо ж ви вже спокусились на пропозицію шахраїв, одразу звертайтесь до правоохоронців. Лише в Києві цього року зафіксували 99 таких звернень. Майже всі розкрили.
Не зволікайте, бо мобільні номери шахраї зазвичай використовують лише декілька днів. А якщо треба перевірити рахунок, слідчі мусять отримати доступ до банківської таємниці. Коли зловмисників затримають, їх каратимуть залежно від масштабів афери та кількості постраждалих. Дрібним злодюжкам світить штраф, а серйозним шахраям до 12 років тюрми з конфіскацією майна.