Як притягають до відповідальності тих, хто причетний до вбивств на Майдані
За оцінками активістів – суддівська система змінилася мало. Лише 15% суддів, які виносили незаконні рішення проти майданівців, звільнені або покарані. Багато з них залишаються на посадах.
У генпрокуратурі є інформація про 600 суддів, які виносили неправомірні рішення проти майданівців. Вища рада правосуддя перевірила більше трьохсот п'ятдесяти суддів. Менше півсотні служителів Феміди звільнили. Ще вісімдесят суддів вирішили не притягувати до відповідальності. А по більш, ніж двомстам суддям навіть не відкрили провадження.
Читайте також: У Києві з'явиться музей Героїв Небесної Сотні
Так на посадах після винесення рішень проти майданівців залишилися наприклад судді Чаус, Санін, Аблов, Дев'ятко. Першого вже звільнили за хабарі. А от Дев'ятко сьогодні головує на суді по справі проти Януковича.
Підтвердила здатність здійснювати правосуддя 5 суддів апеляційного суду київської області, які також позбавляли, підтримували рішення про позбавлення прав автомайданівців на підставі сфальшованих документів,
– розповів член Громадської ради доброчесності Роман Маселко.
У вищій кваліфікаційній комісії суддів заявляють – не було доказів проти суддів – отже їх виправдали. Активісти ж та генпрокуратура нарікають на ті заяви проти суддів, які досі не розглянуті. Є такі, що лежать у комісії вже два роки.
Порузумітися родинам Небесної Сотні, активістам та представникам державних структур так і не вдалося. Тож родичі планують нагадувати про себе й надалі. Завтра вони підуть ходою протесту до вищої кваліфікаційної комісії.