Як пропрезидентська партія хоче протиснути недописаний законопроект про Донбас у Раді
Петро Порошенко вже анонсував закон "про реінтеграцію Донбасу". Про нього багато говорять. Хоча і тексту ніхто не бачив. І авторів не розголошують. У президентській фракції пояснили – не на часі: над документом ще працюють. Про недописаний закон, який вже зібрались ставити на голосування, і про написаний, який – не ставлять.
Чому в порядку денному не з'являється закон "Про окуповані території лідер фракції "Об'єднання "Самопоміч" Олег Березюк питає чи не на кожній парламентській планірці майже рік.
"В Україні окуповані території, їх просто брехливо не визнають. Ні парламент, ні президент. Їх нібито немає", – заявив Олег Березюк.
Читайте також: Що буде замість формату АТО на Донбасі: коментар генерала
Цей закон дозволив би назвати все своїми іменами, каже Юлія Тимошенко. А от про що документ, який анонсують другий тиждень люди президента – не відомо.
АТО дійсно вже давно не АТО, переконує голова президентської фракції. Проте, документ і не про війну.
"Що стосується цього законопроекту, то введення воєнного стану не регулюється цим законопроектом", – переконує голова фракції "БПП" Артур Герасимов.
Читайте також: Турчинов представив концепцію закону про деокупацію Донбасу, – Парубій
Проте, гарант зможе запроваджувати його на окремих територіях. Оскільки саме він здійснюватиме управління переформатованою АТО.
Так званий штаб, який буде підпорядкований Президенту. Туди ввійдуть – військово-цивільні адміністрації, міністерство по реінтеграції, якій також надано буде додаткові функції. Будуть прописані окремі положення, які дозволять Президенту на окремих територій вводити надзвичайний і воєнний стан,
– заявила представник президента у парламенті Ірина Луценко.
Документ про те, як дипломатичним шляхом повернути Донбас, резюмує Ірина Луценко. А закон "Про окуповані території", мовляв, має іншу мету.
"На відміну від законопроекту, який пропонує "Самопоміч", цей закон направлений на інтеграцію і відновлення суверенітету країни, а "Самопоміч" пропонує відрізати території", – переконує Ірина Луценко.
До голосування документ повезуть у Мінськ.
Прізвищ тих, хто пише документ – не називають. Але обіцяли, що лишень його допишуть – тут же внесуть у Раду. У спікера оптимістичніший прогноз.
"Це може статись сьогодні-завтра – його внесення, реєстрація. Це може відбутись у найближчий період", – заявив Андрій Парубій.
Читайте також: Проект закону про деокупацію Донбасу дуже "сирий", – Тука
У коаліції впевнені: голосів для ухвалення документа вистачить.