Як п'яним водіям вдається уникнути покарання
Причина більшості ДТП – п'яні водії. Але поліцейські їх зупиняють, а суди випускають. Більше 2,5 тисяч протоколів на п'яних водіїв склали від початку року. Понад 400 з них суди скасували. А все тому, що у законі є лазівка, якою порушники активно користуються і знову сідають за кермо. Таким чином відповідають перед законом лише одиниці з п'яних водіїв.
Дорога Київ – Чоп. За кермом авто п'яний водій. Спочатку його машина мало не зіткнулася із фурою, згодом – іще з однією вантажівкою. Автор відео не полінувався і викликав поліцію. Результат – в крові водія виявлено 2,5 проміле алкоголю. Що робити з горе-водієм, має вирішити суд.
Місяць тому львівський суд фактично виправдав іншого водія, якого патрульні зупиняли двічі за вечір п'яним. У його крові тоді виявив 1,5 проміле алкоголю. Суддя віддав його на поруки громадській організації "Союз ветеранів АТО", членом якої він є. В чоловіка не забрали прав і навіть не оштрафували.
Це, начебто, ветеран МВС. Тобто пенсіонер і ветеран. Він прослужив усе життя державі. Окрім того, він займав ще й активну громадську позицію. За нього клопотала громада,
– зазначив суддя Сихівського районного суду міста Львова Ігор Рудаков.
Адвокат засуджує можливість передавати винуватців на поруки. Вважає, кодекс про адмінпорушення треба змінювати.
"Рішення конкретного судді треба проаналізувати на предмет несправедливості в одних випадках і інших. На жаль, дуже багато суддів виходять з принципу, а що мені зробите", – заявив адвокат Олег Мицик.
Читайте також: Скількох українців вбиває алкоголь: моторошні цифри
Однак це не єдина лазівка у законі. Адвокати і самі порушники інколи затягують розгляд справ до трьох місяців, а після цього терміну водійські права вже не можна забирати. Також суддя має право звільнити правопорушника від відповідальності за малозначністю, тобто визнати керування автівкою у нетверезому стані як таке, що не загрожувало життю людей.
Тим часом, у Верховній Раді зареєстрували законопроект, який має пом'якшити покарання. Законодавці пропонують визначати розмір штрафу залежно від ступеню сп'яніння. Але поки до сесійної ці пропозиції не дійшли.