Як російські ЗМІ забрехалися про Boeing 777
Користувачі мережі активно обговорювали чергові фейки російських ЗМІ. Більшість із цієї інформації стосувалася катастрофи малайзійського Boeing 777.
"Радіо Свобода" зробила підбірку шедеврів російської пропаганди за останній тиждень.
Так, російське видання "Комсомольская правда" поширила нову версію падіння Boeing 777.
Після версії про його так зване "замінування західними спецслужбами", на Youtube-каналі видання з’явилось нове відео, нібито зняте на мобільний телефон "офіцером СБУ" в кабіні ЗРК "Бук".
Незадовго до цього прокуратура Нідерландів заявила про детальне вивчення уламків, які знайшли на місці аварії. Вони, ймовірно, можуть походити з ракети зенітно-ракетного комплексу "Бук". Ними займеться група міжнародних експертів. На звіт про результати розслідування очікують у першій половині жовтня.
У тій же статті видання "Комсомольская правда" опублікувало аудіозапис, на якому нібито двоє агентів ЦРУ розмовляють про підготовку операції зі знищення цього ж таки лайнера.
Перед цим низка російських видань поширила інформацію про те, що уряд Нідерландів відмовляється розсекречувати документи, які стосуються падіння літака, посилаючись на тамтешній телеканал RTL.
Цього ж дня прес-секретар Нідерландської ради з безпеки Сара Ферной спростувала цю інформацію, повідомляє "Європейська правда".
Ми, як і раніше, плануємо оприлюднити остаточний звіт у жовтні. Нічого не змінилося. Ми опублікуємо висновки щодо причин аварії, маршруту, яким летів літак, а також список пасажирів,
– заявила Ферной.
Тоді ж офіційний телеканал Міноборони Росії "Звезда" поширив інформацію про те, що Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ на Донбасі (СММ) збирається залишити зону АТО нібито через обстріли з боку українських військових. Однак в звіті ОБСЄ, опублікованому 12 серпня, сказано, що "СMM вирушила для перевірки інформації про обстріли в районі Старогнатівки, (перебуває під контролем українських сил і розташована в 51 кілометрі на південь від Донецька). СMM не змогла потрапити в цей район із міркування безпеки, але контролювала ситуацію у прилеглих районах".
Читайте також: Експерти знайшли переламний доказ у справі збитого Boeing 777