УКР РУС
11 грудня 2015, 14:08
2

Як селяни з Рівненщини заплатили мільйони за закопані в землю труби

Селяни з Дубровицького району Рівненської області мимоволі стали заручниками сумнівної схеми фінансування проекту газифікації їхніх населених пунктів. За умовами контрактів, одна із фірм "вибиває" із селян мільйон за мільйоном, але так і не виконує роботи.

Селяни з Дубровицького району Рівненської області розповідають, як у 2010 році на збори до сільських голів у райцентрі приїхав директор фірми "Рівнеагроспецмонтаж" Роман Мельник. Він пообіцяв їм підвести газ. Для цього п’ятьом селам потрібно було лише зібрати гроші на проект і на газову мережу.

Попри те, що більшість селян відмовилася платити, проектно-кошторисну документацію фірма все ж таки розробила — коштом тих, хто погодився. Нарахували понад 15 мільйонів гривень. Ці гроші одній із сільрад — Бережницькій — мала виділити у НАК "Нафтогаз України".

Після цього сільрада провела відкриті торги. У "Віснику державних закупівель" зазначено, що в торгах взяла участь і перемогла лише одна фірма — та, що запропонувала ідею газифікації та "вибила" кошти в "Нафтогазу".

Селяни кажуть, що нібито була й інша фірма — але назви не пам’ятають. Підтверджувальних документів сільський голова Микола Кремезь не надав. Вони із членом виконкому Миколою Вороб’єм намагаються згадати, як це відбувалося.

Не добудувавши газопровід, у 2012 році ТОВ "Рівнеагроспецмонтаж" нав’язало сільській раді додаткову угоду. До попередньої суми додали ще понад 4 мільйони. Підстава абсурдна — рекомендація Міністерства регіонального будування будівельним організаціям власним коштом підвищити середньомісячну зарплату своїм працівникам.

Однак сільрада взяла на себе додаткові зобов’язання і замість 15 мільйонів уклала договір на 19. "Нафтогаз" дав лише 12. Ще понад 8 мільйонів зібрали готівкою із селян за розведення газових труб по селах. І в результаті фірма побудувала газопровід лише наполовину. Троє з п’яти сіл так і не отримують газу — лише закопані в землю труби біля хат.

Більше — дивіться у сюжеті.

Дивіться також: Як відомий кримський сепаратист продовжує вести свій бізнес в Україні