Як у "Слузі народу" ухвалюють рішення і чи впливає Зеленський
Щоб домовитися, яке рішення ухвалювати у Верховній Раді, фракція партії "Слуга народу" розділена на ще 15 мініфракцій. Кожна з них вирішує питання локально, а після цього результати рішень мініфракцій сумуються і виходить певна спільна позиція.
"У нас є 15 мініфракцій. В них є заступники – це мої заступники голови фракції. Ми фактично 2 рази на місяць вирішили збиратися ось цією великою кількістю людей. Але ефективність таких зборів досить мала", – розповів в ефірі інтернет-трансляції програми "Право на владу" голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія.
Читайте також: У "Слузі народу" хочуть "перемішати" своїх депутатів
Але, коли є 15-17 людей, і якщо нам треба прийняти рішення внутрішньофракційно, то спершу приймають рішення в мініфракції. Якщо 70% людей – за, 30% – проти, то ми вирішуємо, що всі будуть за. Всі приймають позицію більшості. Потім ми рахуємо кількість із цих субфракцій і маємо позитивне чи негативне рішення. Якщо немає 70% на 30%, то в цій групі триває дискусія, допоки вони не дійдуть якогось висновку, коли стає 70% на 30%,
– пояснив Арахамія.
На запитання про те, чи впливає якось на фракцію Президент України Володимир Зеленський, нардеп відповів, що зараз фракція приймає рішення в парламенті одноголосно, адже законопроєкти, за які голосують, подавав саме глава держави.
"У нас дуже великий рівень довіри до президента, навіть більший, ніж у населення. У населення – 73%, у нас – майже 100%. Коли це почне працювати трохи пізніше, тоді будуть можливі якісь інші обставини", – пояснив голова фракції "Слуга народу".
А ще Арахамія зізнався, що аби керувати такою величезною парламентською фракцією, він читає спеціальну літературу.
"Читаю книжку. Називається "Керування великими групами людей". Там є деякі дуже слушні поради", – сказав народний обранець.
Читайте також: Чи підуть законопроєкти Зеленського до Венеціанської комісії: відповідь Разумкова