Оцінка Конституційного Суду та Венеціанської комісії "одна одній не заважає", про це сказав голова Верховної Ради Дмитро Разумков в ефірі телеканалу "1+1".

Це цікаво: Разумков пояснив, чому Рада голосувала за проєкт Порошенка про недоторканність

Таку процедуру Разумков вважає "нормальною практикою" і "не бачить в цьому проблеми".

І ми про це говорили під час засідання: ми направляємо це в Конституційний суд, але після цього ми також готові відправити Комісії, щоб вона дала свій висновок,
– сказав він.

Раніше глава комітету з питань інтеграції України з Європейським Союзом Іванна Климпуш-Цинцадзе повідомила, що її комітет розглянув пропозиції змін до Конституції, подані президентом, і вирішив рекомендувати уявити їх на експертизу до Венеціанської комісії.

Які законопроєкти нардепи 3 вересня передали Конституційному Суду:

  • скасування адвокатської монополії – тут
  • можливість для президента призначати керівників НАБУ та САП – тут.
  • звільнення нардепів за кнопкодавство та прогули – тут
  • скорочення кількості нардепів та пропорційну виборчу систему – тут
  • можливість для народу подавати законопроєкти до Ради – тут
  • збільшення кількості омбудсменів – тут
  • створення допоміжних органів у межах коштів держбюджету – тут.

Народні депутати мають право розглядати законопроєкти виключно після висновку Конституційного Суду – туди вони їдуть за підписом голови Ради. На це КС має 2 місяці. У президента сподіваються, що Рада зможе схвалити ці законопроєкти повністю на наступній сесії – вона розпочнеться першого вівторка лютого 2020 року.

Що таке Венеціанська комісія?Венеціанська комісія або Європейська комісія за демократію через право – дорадчий орган Ради Європи з питань конституційного права, котрий надає висновки про відповідність проектів законодавчих актів у різних країнах європейським стандартам та цінностям.