За відповідне рішення проголосували 214 депутатів з 226 потрібних, проти висловились 73 народних обранців, ще 69 – утримались і 36 – не голосували.

Історичне рішення: Рада скасувала депутатську недоторканність

рада не підтримала розширення повноважень зеленського
Як голосували депутати за відправлення законопроєкту на доопрацювання/ Скріншот

Що передбачав законопроєкт

Проєкт закону пропонував внести зміни до статті 106 Конституції України щодо закріплення повноважень президента України утворювати незалежні регуляторні органи, Національне антикорупційне бюро України, призначати на посади та звільняти з посад директора НАБУ та директора ДБР.

Законопроєкт був позначений главою держави як невідкладний.

Як зараз призначають керівників ДБР і НАБУ

Наразі директора Національного бюро призначають на посаду за поданням конкурсної комісії за результатами відкритого конкурсного відбору. До складу комісії входять по три особи від президента, Кабміну і парламенту.

Директор НАБУ призначає та звільняє з посади президент. Верховна Рада за пропозицією не менше, ніж третини народних депутатів, теж може прийняти рішення про звільнення директора. Директор призначається строком на сім років.

Чим займається НАБУ? Національне антикорупційне бюро є правоохоронним органом із широким спектром силових повноважень. Агентство займається виявленням і розкриттям корупційних злочинів. Мовиться про справи, в яких фігурують держслужбовці категорії "А".

А ось директор Державного бюро розслідувань теж призначається на посаду президентом, втім, за поданням прем’єра. Главі Кабміну подання передає спеціальна комісія з проведення конкурсу на зайняття цієї посади.

А які повноваження в ДБР? Це теж правоохоронний орган, він займається розслідуванням кримінальних проваджень, в яких фігурують правоохоронці, судді і найвищі службовці, в тому числі – міністри.