"За" проголосували 295 депутатів: 228 – з "Слуги народу", 0 – "Опозиційна платформа – За життя", 0 – "Європейська солідарність", 21 – "Батьківщина", 15 – "За майбутнє", 0 – "Голос", 15 – "Довіра", 16 – позафракційні. Мінімальна кількість голосів для ухвалення мала становити 226.

Звернуть увагу! Що дає скасування адвокатської монополії

Напередодні Конституційний суд дав позитивний висновок документу. Наступним кроком має бути голосування за законопроєкт у другому читанні та в цілому, причому для цього потрібні вже 300 чи більше голосів депутатів (так передбачає ​​Конституція України).

Що означає скасування адвокатської монополії

До Конституції внесуть зміни. Відтепер представляти особу у суді може не лише адвокат, а будь-який правник. Однак зміни не стосуються кримінальних справ.

Як зараз – представництво інтересів осіб в судах у всіх видах судочинства може здійснювати тільки адвокат (за винятком малозначних справ).

Автори документу передбачають, що ухвалення закону сприятиме оптимізації механізму отримання професійної правничої допомоги.

Хто може бути адвокатом?Адвокатом може бути фізична особа, яка має повну вищу юридичну освіту, володіє державною мовою, має стаж роботи в галузі права не менше 2 років, склала кваліфікаційний іспит, пройшла стажування, склала присягу адвоката України та отримала свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю.