Як українські "бізнесмени" заробляють на військовій техніці

19 грудня 2017, 01:07
Читать новость на русском

Державна компанія "Спецтехноекспорт" займається експортом спеціальної техніки – військової. Вона ж експортує військову техніку приватних компаній як агент, а вони їй сплачують комісійні. Певні деталі, які експортує СТЕ, беруться ніби нізвідки. Проте доволі складно дістати нізвідки ремонтні комплекти для винищувачів або бойових вертольотів.

У 2015 році група фіктивних компаній починає торгувати технікою. Невідомо де вони нібито розживаються запчастинами до військової авіатехніки: літаків ІЛ-38, винищувачів СУ-30 та вертольотів типу "МІ". Ці деталі за документами вони продають і постачають фірмі "Українська транспортна машино-будівельна група" (УТМГ).

Читайте також: Про стрімкий кар'єрний ріст людини, яка розсварила НАБУ з ГПУ та СБУ

Компанія УТМГ офіційно записана на британську Tunbridge Developments Limited, та – на кіпрську компанію Bolsdoto Holdings Limited, а кінцевий бенефіціар невідомий. Річ у тім, що в українському реєстрі крайнім значиться британський юрист, у британському – латвійський, а у кіпрському – кіпріот.

В Україні ниточки від УТМГ тягнуться до відомого бізнесмена Олександра Юракова. Наприклад, на цей самий Tunbridge була записана частка компанії "Л.І.Т. ГРУП", яку раніше і очолював Юраков.

За останні 10 років ім'я Олександра Юракова фігурувало у абсолютно різноманітних сферах та схемах: вагони для залізниці, цифрові частоти для телеканалів і навіть їжа для віп-термінала аеропорту "Бориспіль". Сам Юраков запевняє що УТМГ не його. От тільки на судах сьогодні фірму представляє особистий адвокат Юракова – Наталія Письменна, саме на неї оформлювали фірму клон УТМГ "Універсальну транспортну машино-будівельну групу".

Як діє схема з фіктивними фірмами, яким вдається продавати деталі для спеціальної військової техніки – дивіться у програмі.