Як український проект може відкрити нову епоху в дослідженні Марса

18 травня 2016, 13:13
Читать новость на русском

Київська команда інноваторів взяла участь у змаганнях від NASA. Український проект увійшов у шістку кращих.

Марс вкритий крижаними шапками і поясами льодовиків. Тут теж є свої долини й пустелі, вулкани і кратери. Є навіть своя гора Олімп заввишки понад 22 кілометри.

Через віддаленість від Сонця, температури тут значно нижчі, ніж на Землі. В середньому — мінус 60 градусів. Поверхню планети вкривають полярні крижані шапки, а в центральних широтах простягаються пояси льодовиків.

У квітні NASA закликало всіх ентузіастів та інноваторів об'єднатися, аби вирішити глобальні питання в галузі дослідження космосу і Землі. Космічне агентство запропонувало на вибір 6 тем, серед яких і подорож на Марс.

За 48 годин учасникам потрібно було запропонувати оригінальне вирішення проблеми. Конкурс відбувався одночасно у 170 країнах світу, і український проект увійшов у шістку кращих.

Кияни представили модель літака для дослідження Марса. За основу взяли принцип пересування коників-стрибунців, а замість палива — замерзлий діоксид вуглецю з полярних шапок Марса. Щоразу під час приземлень літак збирає сухий лід і за допомогою спеціального генератора перетворю його на газ.

Швидке вивільнення енергії створює реактивну тягу, й апарат піднімається над поверхнею. Потім розкриваються крила, завдяки чому він може пролетіти довше. Далі знову приземлення і дії повторюються.

За оцінками розробників, для подібної системи на Марсі потрібні незначні обсяги палива — гравітація на планеті невелика, "плюс" розріджена атмосфера. До того ж технології, необхідні для створення літака, вже активно використовують у космонавтиці.

Читайте також: Космічний проект вихідця з України має шанси висадитись на Місяці

У фінал конкурсу кияни не потрапили, забракло півсотні голосів. Але в час, коли колонізація Марса вже виглядає не як сценарій фантастичного фільму, а як найближча реальність, є всі шанси, що до української ідеї ще повернуться.