Як в Криму та Росії відзначають анексію півострова

18 березня 2016, 22:35
Читать новость на русском

Росія два роки тому вирішила, що Крим належить їй. Сьогодні і на півострові, і по всій Федерації – концерти, паради і флеш-моби, а Володимир Путін покинув Росію, аби святкувати в Криму.

Другу річницю крадіжки Криму країна-агресор святкує з притаманним їй розмахом. З нагоди свята Володимир Путін особисто їде на окупований півострів, щоб перевірити, наскільки покращилось тамтешнє життя. Ні впливу санкцій, ні відсутності туристів не помітив. Каже, і держпідприємства успішні, і власні електростанції, що вирішать проблему зі світлом, півострів матиме вже наступного року. А за два роки ще й відкриють Керченський міст. Подія, так би мовити, історична.

Самі кримчани бачать півострів не настільки успішними. Найбільше скарг на місцевих чиновників-окупантів. Мовляв, господарюють не так, як годиться.

Та проблеми – не завада святкувати. У Севастополі містом гордо крокують місцеві "казаки" й так звані самооборонці з триколорами. Поглянути на них прийшли нечисленні містяни. Подібні святкування – по всьому півострову. Люди кажуть, хоч перехідний період затягнувся, жити стало краще, простіше, затишніше.

Ще більше ніж кримчани, радіють росіяни в різних частинах країни. Мітинги і флеш-моби влаштовують по всій країні. Найпомпезніший концерт звичайно ж у Москві. Якщо вірити московській поліції, там зібралося аж 100 тисяч людей. Там місцеві ЗМІ нарахували заледве 15 тисяч. Частина з них – бюджетники, яких зігнали на мітинг і ще до його початку намагались із нього втекти. Ті ж, хто залишився на площі, слухали зі сцени пафосні промови одіозних політиків.

Та скільки б росіяни не заколисували себе оманливими гаслами, це не скасовує кримських проблем. Півострів – у фактичній ізоляції. Туристичний потік упав щонайменше вдвічі, електрика в Криму – розкіш, там неможливо користуватися картками Visa i Mastercard, і навіть гамбургером з Макдональдсу не поласуєш.

Правозахисники в один голос заявляють про репресії проти інакомислячих. Кримські татари змушені полишати півострів, Меджліс, найімовірніше, заборонить суд. В річницю анексії всі ці пробелми обговорюють на міжнародному рівні – слухання проходять у штаб-квартирі ООН.

До слова, українське зовнішньополітичне відомство висловило рішучий протест через візит до окупованого Криму Володимира Путіна та інших російських посадовців.