Як в українських містах святкують День вишиванки

18 травня 2017, 20:07
Читать новость на русском

Вишивані орнаменти та народні строї заполонили сьогодні міста України.

Святкові марші, скульптури у вишиванках та сорочки-велетні – як українці відзначали День національного вбрання? У Львові, наприклад, вже традиційно першими до дня вишиванки одягли найдавніших мешканців міста. Цьогоріч для Левів, що стережуть Ратушу, пошили нові мантії, оздоблені вишивкою. Осучаснили і скульптури на площі Ринок.

Так, Амфітріта та Діана отримали вишиті гофровані сукні, в Адоніса – новий плащ, а Нептуну до вишиванки підібрали джинсові шорти і сумку через плече. А вже ближче до полудня площу Ринок заполонили вишивані барви. Сотні людей, згуртувавшись, рушили ходою вулицями міста. Цьогорічну ходу львів'яни присвятили новітнім героям і з площі Ринок вирушили до місця вшанування пам’яті Героїв, що полягли на Сході України.

Читайте також: Про що говорить вишиванка: орнаменти та їхні значення в інфографіці

Тисячі людей одягли вишиванки і у столиці Буковини. Медики та військовослужбовці, студенти і дітлахи одяглись у народні строї. Цього дня в Чернівцях змінили військову форму на вишиванки навіть прикордонники.

А у Тернополі до Дня вишиванки містом курсував співочий тролейбус. Пасажирів розважали студенти Тернопільського педуніверститету. Музиканти у парадних вишиванках грали та співали українські пісні. У день вишиванки житомирські майстрині взялись вишивати велетенську 6-ти метрову сорочку. Для вишивання візерунку підготували півтора кілометри червоно-синіх ниток.

Долучитись до створення вишиваного оберегу міг кожен охочий. А у Дніпрі спеціально до свята один з місцевих мешканців створив особливу картину. Зображення на патріотичну тематику створене з бісеру. Майстру знадобилось 300 тисяч бісеринок вагою понад три кілограми. Над полотном чоловік працював впродовж цілого місяця.