Як відреагував світ на авіаудари США по Сирії
Державні ЗМІ Сирії заявили вже про дев'ятьох загиблих під час ракетного удару США по авіабазі. Сьогодні вночі американці випустили 59 ракет "Томагавк" по військовому аеродрому аш-Шайрат. Так відповіли на хімічні атаки Асада, що вбили сотню цивільних у провінції Ідліб.
За шість років війни у Сирії хімічну зброю проти цивільних урядові сили застосовують вже не вперше. Величений скандал розгорівся ще у 2013-му році. Проте, тоді адміністрація Барака Обами жодних жорстких кроків у відповідь не робила. На застосування військової сили пішов лише Дональд Трамп.
Я наказав вдарити по авіабазі в Сирії, з якої провели хімічну атаку. Це необхідно було зробити в інтересах національної безпеки США, щоби стримати і попередити подальше використання смертельної хімічної зброї,
– заявив Президент США Дональд Трамп.
Такий крок Трампа – несподіваний. Адже до виборів він застерігав проти втягування США у сирійську війну. Заграючи з Путіним, він заявляв, що бомбитиме тільки ісламістів. Однак, зараз, схоже, Трамп скористався шансом підвищити свій рейтинг. Його рішення схвалили країни НАТО, зокрема, Британія, Франція і Туреччина. А також – Японія і Австралія, які не входять в альянс.
Адміністрацію президента Трампа варто більше оцінювати по вчинках, а не по заявах під час передвиборчих перегонів. У відповідь на масове вбивство у Сирії, в тому числі дітей, Білий дім вчинив правильно і ми повністю підтримуємо такий крок,
– сказав міністр оборони Великої Британії Майкл Феллон.
Гостре незадоволення діями Трампа – окрім самого Башара Асада – висловили лише Росія та її спільник – Іран. У Москві ракетну атаку назвали актом агресії і вже погрожують прямими зіткненнями зі Сполученими Штатами.
Тим часом постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба вважає, що тепер наші позиції у війні з Росією можуть зміцнитися. Він припускає, що готовність Трампа до різких дій означає для Києва "цілий спектр нових можливостей".
Читайте також: США, ударив по Сирии, растоптали и Россию