Як вплинула заборона російських сайтів на ІТ-ринок України
Майже місяць минув з часу введення Інтернет-блокади. Низка російських сайтів повністю припинила свою роботу після рішення РНБО про заборону. Тим часом активізувалися українські сервіси.
Вже майже місяць великі російські ресурси під забороною. До чорного списку потрапили компанії-гіганти "Яндекс" і "Mail.ru". Закрили доступ і до популярних соцмереж "ВКонтакте" і "Однокласники". Частина користувачів мігрувала у Facebook. А в Україні з'явилася власна соцмережа "Ukrainians".
"Прислухаємося до користувача і даємо йому те унікальне, чого не мають інші соціальні мережі. Перш за все, безпеку даних. Друге – музика, якої він хоче найбільше", – повідомила співзасновниця соцмережі "Ukrainians" Олександра Струмчинська.
Українській соцмережі менше тижня, а у ній вже зареєструвалися 86 тисяч осіб. Щодня до "Ukrainians" долучаються 10 – 20 тисяч користувачів. В соціальній мережі можна не лише знайти друзів, але й легально заробити.
Користувачі, які будуть завантажувати свій трафік, фото, відео, музику унікальну, матимуть можливість заробляти на цьому кошти,
– додала Олександра Струмчинська.
Активізувався і рекламний ринок, російські сервіси звільнили нішу. Але тут серйозну конкуренцію складають західні компанії.
"Все-таки більше росте аудиторія Facebook. Звісно, українські "майданчики" теж виграють від цього, але не в такій степені, бо вони не настільки популярні", – розповів директор з інвестицій Віктор Шерстюк.
Наразі експерти очікують стрибка на IT-ринку.
Нарешті з'являться українські ІТ-компанії, які орієнтуються на вітчизняний ринок. Підприємницький дух спрацює. Він зможе створити якщо не сотні та тисячі, то точно десятки стартапів,
– зазначив власник ІТ-компанії Давід Браун.
Тим часом, ІТ-фахівці застерігають: попри заборону російськими ресурсами і досі користується чимало українців.
Читайте також: Заборона "Вконтакте": російські соцмережі далі невпинно втрачають український трафік