Як живеться людям під владою так званих "ДНР" та "ЛНР"
Як живуть люди в окупованому Донецьку? Російські ЗМІ кричать про те, що у "молодих республіках" вже побудували славнозвісний "русский мир", західні малюють чи не апокаліптичні картини і лякають гуманітарною катастрофою.
Пересічному українцю важко дізнатися, що насправді відбувається на окупованих терористами територіях. Не в кожного там є родичі, або друзі.
Тож чи не єдине джерело інформації – сумнівні повідомлення російських, або навіть сепаратистських ЗМІ. Єдина альтернатива – соціальні мережі, щоправда, найцікавіша інформація у закритих групах.
У таких групах хизуються, що відновлюють пам’ятник вождю трудового пролетаріату, який днями підірвали невідомі.
Окрема гілка присвячена шопінгу на Донбасі — що, де і скільки коштує. Коментарі дають реальну картину про ціни і головне — якість продуктів у супермаркетах. На окупованих територіях ціни на продукти набагато вищі, тому люди їдуть за покупками за межі "ДНР".
Особливої уваги вартий телефонний довідник "ДНР". Цікаво, що номери всі українських операторів. Хоч кілька місяців тому керманичі так званої республіки голосно анонсували перехід на місцевий мобільний сервіс з гучною назвою "Фенікс", мережу якого побудували на вежах, вкрадених в українських компаній.
Тут можна знайти номери генеральної прокуратури "ДНР", служби, яка допомагає втекти у Росію, та телефони, за якими можна вступити до лав так званих ополченців.
Читайте також: Росія хоче змусити Україну на політичне самогубство, — експерт
Поки керівництво нашої країни намагається щось вирішити з мінськими домовленостями, бойовики розвивають власну інфраструктуру, створюють органи влади, вже перейшли на іншу валюту і живуть за російським годинником.
А найстрашніше те, що на окупованих територіях уже народилися діти, які у справжній Україні ніколи не жили. І як виховають це покоління — залежить лише від того, наскільки швидко ми зможемо повністю звільнити Донбас.