Як знімали анафему з Філарета: помічник Варфоломія розкрив подробиці

18 жовтня 2018, 15:30
Читать новость на русском

Синод прийняв рішення про відновлення канонічного статусу предстоятеля УПЦ КП Філарета з рішучістю і одностайністю.

Про це розповів в інтерв'ю "Укрінформу" помічник Вселенського патріарха, професор Патріаршої академії Криту Макаріос Христопольський.

Читайте також: Рада передала Андріївську церкву Вселенському Патріархату

За його словами, Філарет подав 6 апеляцій "екліту" до Варфоломія, і кілька років тому була створена спільна комісія з ієрархів Вселенського патріархату і ієрархів Російської церкви для вивчення церковного розколу в Україні.

На жаль, московська церква необгрунтовано перервала роботу цієї комісії, і з того часу відповідальна за те, що не докладалося жодних зусиль до вирішення цієї проблеми,
– зазначив помічник патріарха.

Макаріос додав, що патріарх Варфоломій виніс на розгляд питання анафеми Філарета у "слушний час"

"Не лише не виникло ніяких заперечень, але навпаки, з великою рішучістю і участю було ухвалено одностайне рішення", – сказав він.

Нагадаємо, 11 жовтня Вселенський патріархат зняв анафему з предстоятеля Української православної церкви Київського патріархату патріарха Філарета та предстоятеля Української автокефальної православної церкви митрополита Макарія.

Що таке анафема?Це політичний інструмент, яким користуються у православ’ї. Він означає відлучення єретиків або непокаянних грішників від церкви з оголошенням довічного прокляття. Передбачається, що анафема є актом охорони вірних церкви від осіб, які порушують її усталені церковні канони та цінності. Однак на практиці цей інструмент часто застосовувався церковною владою під тиском влади світської з метою дискредитації політичних та ідейних супротивників, або ж під час церковних розколів.