Які ключові заяви лунали на зустрічі "Ялтинської європейської стратегії"
Події на Донбасі, енергетична безпека та антикорупційні реформи – головні теми цьогорічного міжнародного форуму "Ялтинська європейська стратегія".
Саміт після анексії Криму з Ялти переїхав до Києва. Гарант обіцяє - наступного разу зустрінуться таки на півострові.
Я хотів би запропонувати ідею створення міжнародної групи друзів деокупації Криму, щоб координувати спільні кроки і дії. І я планую обговорити цю ініціативу в деталях в Нью-Йорку на Генасамблеї ООН,
– заявив Президент України Петро Порошенко.
Порошенко активно просував ідею миротворчої місії на Донбасі. Про це він, до слова, говорить уже другий рік. Каже, наступного тижня підніме це питання на Генеральній асамблеї ООН. На думку президента, саме миротворці стануть гарантом виконання Мінських домовленостей. Адже поки що Росія їх не виконує.
Ми пропонуємо в Нормандському форматі дорожню карту – послідовність і гарантії виконання. Саме миротворці можуть стати тим інструментом, який зробить так, що дорожня карта буде реалізована, а безпековий пакет все ж буде втілено. Це найважливіша частина стратегії повернення українського суверенітету на територію Донбасу,
– сказав Президент України Петро Порошенко.
Україна успішно долає корупцію завдяки новоутвореним органам, а ще запустила систему електронного декларування, наголошував президент. Наступного тижня, за його словами, презентують новий Верховний суд. А от антикорупційний – в Україні, схоже, не скоро побачать.
Читайте також: Гройсман сказав, наскільки збільшать витрати на оборону у 2018 році
На слова Порошенка вже після промови відреагував екс-держесекретар США Джон Керрі. Каже, в Америці будь-який суд є антикорупційним.
У своїй промові Президент зосередився на питаннях зовнішньої політики, боротьбі з російською агресію і європейських перспективах України. На саміт приїхали понад 350 провідних політиків, дипломатів, бізнесменів, громадських активістів та експертів з 34 країн світу.