Які перспективи зняття недоторканості з депутатів, яких звинувачують у корупції

10 липня 2017, 20:08
Читать новость на русском

Розенблата – правоохоронцям, інша четвірка парламентарів – поза підозрами. Цей висновок регламентного комітету щодо недоторканості депутатів, яких звинувачують у корупції, минулого тижня викликав не аби яку реакцію суспільства. Але остаточну крапку мають поставити таки у сесійній залі.

Регламентний комітет на минулому тижні нагадував суд. Обвинувачення, як завжди, забезпечує прокуратура. Підсудні у справах – 5 народних депутатів. А замість адвокатів - більшість членів комітету.

Не пощастило на комітеті тільки депутату з "БПП" Бориславу Розенблату. Бо детективи НАБУ показали відеодокази хабарництва, з якими сперечатись було важко.

Розенблатом "блоку Петра Порошенка" доведеться пожертвувати – впевнені експерти. А от щодо імунітету тих, кому комітет "виписав" індульгенцію, сумніви є.

Читайте також: Які плани мають депутати на останній пленарний тиждень

В минулу п'ятницю голову регламентного комітету Павла Пинзеника бачили разом з його однопартійцем Максимом Поляковим в одному з київських ресторанів. Тоді лояльний висновок по Полякову був вже у Парубія.

Має ставитись питання стосовно очолення Павлом Пинзеником даного комітету, який 4 з 5 за безумовних фактів, що викладені в поданнях, саботував роботу комітету і визнав необґрунтованими факти викладені в поданнях,
– сказав експерт ГО "Реанімаціний пакет реформ" Олександр Леменов.

Знімати недоторканість з себе народні обранці не поспішають. Бо власне за нею більшість нардепів в раду і прийшли – кажуть експерти.

Над одним із них нависає загроза – всі інші будуть його захищати розуміючи, що у такій самій ситуації вони попросять того самого,
– пояснив голова ГО "Громадський люстраційний комітет" Олександра Дрік.

Змусити відправити колег під суд більшість депутатів може тільки вулиця, вважають парламентські "антикорупціонери".

Читайте також: З яких депутатів можуть зняти недоторканність: думка експерта

Суспільний тиск на сьогодні є єдиною загрозою для нинішнього політикуму, що люди не пробачать їм те, що вони будуть покривати одне-одного,
– сказала народний депутат України, фракція "БПП" Світлана Заліщук.

Молоді політичні сили обіцяють кілька мітингів під стінами парламенту аби переконати Раду в тому, що за злочинні дії мають відповідати всі, незважаючи на посади та високі пости.