Які поправки до законопроекту про реінтеграцію Донбасу ухвалив парламент

15 листопада 2017, 20:39
Читать новость на русском

У Верховній Раді сьогодні, 15 листопада, відбулось чергове засідання оборонного комітету, де розглянули Закон "Про реінтеграцію Донбасу". Депутати нарешті ухвалили поправки.

Про це у прямому ефірі повідомила кореспондент 24 Каналу.

Із 11 статей закону опрацювали 10 і по всім ним ухвалені рішення. Поправку про зміну назви провалили, тому вона залишається попередньою. В законопроекті буде згадка про окупований півострів, зокрема, не тільки у вступній частині, але і у статтях закону, які стосуються прав людини. Згадується Крим також в контексті того, що Російська Федерація здійснює збройну агресію і окупувала не лише Донбас, але і півострів.

Депутати визначили, що в законопроекті буде вказана дата початку окупації – 20 лютого 2014 року, а точніше відсилка до попередніх рішень парламенту щодо цього питання.

Парламентарі підтримали важливу норму, за якою Україна підтримує міжнародні конвенції про те, що саме окупант повністю забезпечує окуповані території, забезпечує дотримання прав людини на них і повинен гарантувати безпеку цивільного населення. Ухвалили також поправку, за якою Крим втрачає статус вільної економічної зони.

Читайте також: Комітет Пашинського не підтримав розрив дипвідносин з Росією

Цей законопроект не буде винесено до сесійної зали 16 листопада. Не визначилися чиновники з 10 статтею, в якій йдеться про застосування Збройних Сил. Вона зазнала критики через те, що там не прописано чітких умов стосовно повноважень військових. Депутати побоюються, що це може спричинити випадки порушення прав людини в Донецькій та Луганській областях. Тому вони вирішили допрацювати даний пункт в законопроекті. Запланували нове засідання на цей тиждень.

У сесійній залі законопроект "Про реінтеграцію або деокупацію Донбасу" з’явиться вже в грудні.