Які великі плани будує Верховна Рада та їх наслідки для українців

17 травня 2017, 23:21
Читать новость на русском

У Верховній раді церемонію підписання угоди про скасування віз називають першим кроком до цивілізованого світу. Далі Україна має взяти курс на Євросоюз і НАТО.

За два тижні Україна спробує поставити крапку в ратифікації Угоди Асоціації України з ЄС. А далі – курс на членство в Євросоюзі. За підрахунками народного депутата фракції "Об'єднання "Самопоміч" Олени Сотник, на це знадобиться від 5 до 10 років. Попри це, слід бути готовими до шаленого тиску з боку Росії.

"Україна, як частина Європейського простору – їх особиста поразка. Для нас починається непростий шлях реформ, коли ми кожну сферу свого життя переведемо на європейську. І це принесе Україні добробут. Тоді нам буде неважливо – ми є членами ЄС чи нейтральна країна, як Швейцарія", – заявила Олена Сотник.

За словами лідера фракції "Народний фронт" Максима Бурбака, навіть всеохоплюючих реформ замало. Потрібно навчитись мислити, як європейці.

Проте, завдяки Росії Україні, в першу чергу, потрібен не стільки економічний, як військовий союз. Від НАТО українці мають взяти високі стандарти вишколу, озброєння та управління.

Приклад руйнування Євросоюзу через Brexit показує, що наступною загрозою може стати НАТО. Росія має вплив на деякі країни, які є учасниками. Проблема НАТО в тому, що будь-яке рішення приймається усіма країнами одноголосно. Достатньо вплинути на одну із учасниць Альянсу, і рішення може бути не прийнято,
– пояснив народний депутат фракції "Об'єднання "Самопоміч" Тарас Пастух.

Членство в НАТО, можливо, врятувало б від російської агресії. Але тепер Альянсу Україна точно не потрібна.

"З такими ризиками, як агресор-Росія, яка не просто так лякає нас, а й здійснює напад, ніхто нас в НАТО не візьме. Це практично гарантує навіть Третю світову війну", – заявив народний депутат фракції БПП Олег Петренко.

Наразі у парламенті впевнені, що Україна має прагнути не стільки членства в ЄС і НАТО, а досягнення їхніх стандартів. І тоді жоден союз не матиме вирішального значення.

Читайте також: Чого українцям чекати від пенсійної реформи