В уряді хизуються, що вже у жовтні понад 9 мільйонам українцям підвищать пенсії на 200 та навіть тисячу гривень, а пізніше нараховуватимуть гроші на основі загальної середньої зарплати.

За словами голови Кабінету Міністрів, пенсійний вік не зросте, хоч цього вимагає МВФ. Якщо ж не вистачатиме декілька років стажу, їх можна докупити внесками до Пенсійного фонду. Водночас, ті, хто мають менше 15 років стажу, виходитимуть на пенсію у 65 років. Проте Гройсман впевнений, що цей трудовий стаж не так важко накопичити.

Я вже в 39 років маю свій трудовий стаж 23 роки. Тобто фактично через 2 роки в мене буде достатній страховий стаж для того, щоб при виході на пенсію в 60 отримати 25 років страхового стажу,
– запевнив Володимир Гройсман.

Скасують особливі умови виходу на пенсію, окрім військовослужбовців. Вони – єдині, кому призначатимуть утримання за вислугу років.

Не оподатковуватимуть пенсій тих, хто продовжує працювати. Проте оподаткування інших виплат залишається.

Депутати нарікають, що проекту і в очі не бачили. Більше того, кажуть, навіть профільні міністерства не брали участі в розробці реформи.

Сьогодні Міністерство економіки жодним чином не залучено в розробці пенсійної реформи,
– заявив народний депутат фракції "Об'єднання "Самопоміч" Роман Семенуха.

Однак є й такі депутати, які визнають, що реформа – гірка пілюля, яку потрібно випити, щоб "вилікувати" хвору пенсійну систему. Адже дефіцит фонду становить 140 мільярди гривень.

На думку міністра соціальної політики України Андрія Реви, окрім реформи, потрібно запровадити трирівневу пенсійну систему. Першим рівнем буде солідарна система, згідно з якою люди, які працюють, утримують пенсіонерів. Друге джерело – накопичувальний фонд, який формується також за рахунок працездатного населення. І третій – державні пенсійні фонди, на які громадяни добровільно можуть робити внески зі своєї зарплати.

Для того, щоб запрацювала реформа восени, потрібно знайти голоси у парламенті. Володимир Гройсман сподівається, що впораються з цим до літніх канікул.

Читайте також: Чому Верховна Рада не поспішає прийняти скандальний закон щодо НАБУ