Якість питної води для киян навесні може суттєво погіршитись

10 березня 2011, 20:55

Причина - пісок та сіль, якими посипали вулиці Києва взимку. У "Київводоканалі" кажуть, що цьогоріч на столичні дороги висипали майже півтора мільйони тонн солі та піску, частина піде у ґрунт, а потім в каналізаційні стоки та Дніпро.

“Cитуація з поверхневими водами досить складна, забруднення - це істотна ситуація в цей період, забруднення води підвищене, підвищений вміст марганцю, підвищена кольоровість та окислюваність води. Саме в цей період виникає необхідність використання підприємством підвищених доз реагентів для очистки води та стоків”, - каже заступник генерального директора АК "Київводоканал" Віталій Найдюк.

Для кращої очистки питної води "Київводоканалу" треба ще 20 тонн спеціальної речовини, а це понад 4 млн. грн. зі столичного бюджету. Крім того, Віталій Найдюк зазначив - попри те, що цього року снігу випало менше, клопоту буде так само. Адже коли менше опадів - більше промерзають ґрунти. А це, у свою чергу, призводить до збільшення кількості проривів труб і забруднення води. Натомість, експерти наголошують - справа не у кількості опадів, а у забрудненості води по всій території України.

“Ми маємо якість води у вододжерелі, яка використовується для питних потреб. Має бути першого класу якості води, а першого, другого класу якості води у нас в державі взагалі немає, є третій-п’ятий клас якості води, а, відповідно, довести воду, ту що ми забираємо для поверхневих вод, а 75% населення користується поверхневими водами, це дуже проблемне питання”, - сказав директор інституту водогосподарсько-екологічних проблем Анатолій Яцик.

Разом з тим, зношеність мереж столиці на сьогодні становить 83%, більшості з них вже понад 60 років. У зв'язку з цим "Київводоканал" почав активну підготовку об'єктів для забезпечення якісного очищення води і стоків.