Морози -15 у лютому: Вітренко пояснив, що може спровокувати критичну ситуацію в енергетиці
Джерело:
"Право на владу"Юрій Вітренко заявив, що буде, якщо в Україну придуть морози до -15 градусів. Зокрема сказав, що будуть проблеми.
Проте, за словами голови правління "Нафтогазу", вони такі ж, які могли бути декілька років тому. Про це Вітренко заявив у ефірі програми 16 грудня.
До теми Ціна на газ в Європі перевищила 1 700 доларів за тисячу кубометрів
Вітренко розповів, що буде в Україні у випадку сильних морозів
Юрій Вітренко пояснив, що в енергетиці завжди є ризик того, що будуть проблеми.
Якщо в лютому будуть 2 тижні в Україні морози по 15 градусів, то дійсно – будуть проблеми. Але вони були б такі ж, як три роки тому й десять років тому. Тому що немає таких енергетичних систем у світі, які б проєктувались для того, щоб не було ніяких проблем, не дивлячись на температуру,
– заявив Вітренко.
Він запевнив, що для того, щоб уникнути проблем, потрібні нереальні запаси газу та сховища, які були б необмежені щодо добової потужності відбору. Глава правління "Нафтогазу" пояснив, що це надто дорого й навіть найбагатші країни світу не можуть собі дозволити такої розкоші.
В українських сховищах більші запаси газу, ніж зазвичай
Юрій Вітренко пояснив, – щоб запобігти проблемі в Україні, зараз запаси газу більші, ніж зазвичай.
"Ми прогнозуємо, наприклад, на 1 січня на 3% більше запаси газу, ніж середні у 2015 – 2019 роках. Вугілля, так, критично малі запаси, менші ніж зазвичай, але зараз йде багато вугілля", – сказав Юрій Вітренко.
Посадовець розповів, що не може говорити всього, проте вугілля є й для "Центренерго", якщо їм потрібно.
Вітренко підсумував також, що шантажувати газом та вугіллям північний сусід буде завжди. Щоб цього уникнути, Україні треба ставати енергонезалежною, не імпортувати газ та нафту. Хоч в умовах пандемії та енергетичнолї кризи ці проблеми й важче вирішувати, та Вітренко запевнив, що їх поступово вирішують.
Останні новини щодо газу: коротко
- Станом на 16 грудня у Європі ціна на газ на біржі перевищила 1 700 доларів за тисячу кубометрів. На думку аналітиків, причина різкого зростання котирувань на паливо може бути пов'язана із російським "Газпромом". Через те, що компанія відмовилась бронювати потужності газопроводу "Ямал – Європа".
- Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко пригрозив перекрити транзит газу до Європи. Він заявив, що може це зробити як відповідь на санкції.
- 11 грудня очільниця МЗС Великої Британії Ліз Трасс вже закликала країни відмовитися від постачання газу з Росії. Політикиня запевнила, що рішення деяких країн "отримати у короткостроковій перспективі дешеві енергетику й фінанси" мають негативні довгострокові наслідки, які стосуються свободи й демократії.
"Газпром" хоче прогнути Європу під себе шантажем – дивіться відео