Якщо Захід змінить політику щодо Росії: небезпечні сценарії для України
Європейські аналітики розглянули чотири можливі сценарії розвитку майбутньої політики ЄС щодо Росії та наслідки дій Євросоюзу для України.
Про це пише "Радіо "Свобода" з посиланням на дослідження європейського аналітичного центру "European Council on Foreign Relations".
Автори дослідження Ґустав Ґрессель та Фредрік Весслау вважають, що серед небезпечних сценаріїв у випадку зміни політики ЄС щодо Росії можуть бути такі: Євросоюз може змусити Україну виконати Мінські угоди на умовах, вигідних Росії; ЄС вирішує залишити все як є, а це призведе до "замороження" конфлікту; скасування санкцій та кінець підтримки для України; укладення угоди між великими державами.
Читайте також: Порошенко озвучив головний результат візиту до США
Зокрема, у випадку виконання Мінських угод на російських умовах – для Кремля це було б великою перемогою, адже це б дало Росії можливість збільшити військову присутність на Донбасі та спробувати посадити сепаратистів на місця у ВР.
А це б призвело до масштабних протестів, які для Кремля стали б можливістю захопити Київ та інші регіони.
Якщо дійде до "замороженого конфлікту" – в Україні почалося б гальмування впровадження реформ. А далі б погіршилось управління державою, тож ОРДЛО перетворилися б на об’єкти диктатури Росії.
Окуповані території перетворяться на "святині для контрабанди наркотиків та торгівлі людьми, відмивання грошей, підробок та кіберзлочинності,
– вважають автори дослідження.
Якщо США та ЄС вирішать скасувати санкції щодо Росії, для України це означатиме політичну нестабільність – постійну зміну влади та погіршення стану демократії.
А якщо США та Росія захочуть укласти договір про стратегічне співробітництво задля боротьби проти тероризму – Україна опиниться під сферою впливу Москви.
"Тоді б Кремль через дипломатичних представників запропонував би Україні офіційно відмовитися від вступу в ЄС та НАТО, приєднатися до Євразійського економічного союзу, погодитися на співробітництво з Росією в сфері безпеки та надати згоду на розміщення російських військових на території України, а також офіційно визнати Крим "російським", – йдеться у статті.