Ялтинська міськрада дала старт прийняттю регіональної мови
Джерело:
Ялтинська міськрадаЯлтинські депутати дали старт початку реалізації на території міста положень закону "Про засади державної мовної політики".
На позачерговій сесії міськради доручили виконавчому комітету міськради за 3 місяці розробити, затвердити й забезпечити заходи щодо регіональних мов у місті. Провівши розробку комітет має внести на розгляд сесії проект рішення.
Розробкою мають зайнятися громадяни, громадські організації, депутати.
Міський голова Олексій Боярчук зазначив, що у 2001 році російську мову назвали рідною 86,8% ялтинців, українську – 10,1%, кримськотатарську – 1,1%.
За словами мера, росіянами за національністю назвали себе 65,5% мешканців міста. 99,5% з них заявили, що використовують російську мову, а з 27,7% тих, хто назвав себе українцями, російську мову використовують 64,1%.
Голова постійної комісії ВР АРК щодо освіти, науки, справ молоді й спорту Валерій Косарєв заявив, що ще в 2010 році констатувалося порушення прав людини в Україні на використання рідної регіональної мови практично в усіх сферах.
Згідно з даними, які він навів, з 1990 року в Україні число шкіл із російською мовою зменшилося на понад 65% на користь україномовних і змішаних.
У 15 західних і центральних областях країни, за його словами, працює лише 15 російськомовних шкіл.А у Вінницькій, Івано-Франківській, Волинській, Тернопільській, Київській, Рівненській, Чернігівській областях немає жодної школи з російською мовою навчання.
До того, за даними політика, кількість студентів вишів, які навчаються російською мовою, тільки за 7 років зменшилося на 44,2% і склало в 2010-11 10%.
Нагадаємо, 8 серпня Президент Віктор Янукович підписав закон "Про засади державної мовної політики". Новий закон передбачає встановлення офіційного використання регіональних мов у роботі місцевих органів державної влади, якщо як мінімум 10% носіїв мови проживає на певній території, де розповсюджена ця мова. 10 серпня закон набув чинності.
На 19-й сесії Миколаївської міської ради російській мові надали статус регіональної. Пікетувальники, які захищали українську мову, кинули димову шашку.
Міська рада Херсона на позачерговій сесії надала російській мові статус регіональної. За це рішення проголосували 47 депутатів, проти було 6, утримався 1 депутат, 2 не брали участь у голосуванні.