Японія не підписала мирну угоду з Росією через анексію Криму: деталі

27 вересня 2020, 00:00
Читать новость на русском

У 2018 році Японія та Росія були готові до підписання довгоочікуваної мирної угоди. Мовилось про врегулювання ситуації навколо спірної території – Курильських островів. Проте договір не завізували через анексію Криму.

Через напруженість після окупації Криму угоду не підписали

Підписанню історичного договору заважали "зовнішні фактори". Про це повідомив колишній глава уряду Японії Сіндзо Абе, інформує Nikkei Asian Review.

Читайте також Сіндзо Абе підтвердив відставку з посади прем'єра Японії та назвав причину

Експрем'єр-міністр зазначив, що вже готувався до того, аби повідомити про рішення японцям. Також він мав розпустити нижню палату парламенту і провести позачергові вибори.

На перешкоді стала саме окупація Росією Криму. А точніше – напруженість, яка виникла між Москвою та Вашингтоном через окупацію півострова.

Зверніть увагу! Сіндзо Абе покинув пост прем'єр-міністра Японії через стан здоров'я. Уряд автоматично очолив голова керівної партії Йосіхіде Суга. Він буде прем'єр-міністром до виборів у вересні 2021 року.

Що відомо про суперечку навколо Курильських островів?

Суперечка точиться щодо чотирьох південних островів – Ітурупу, Кунаширу, Шикотану і Хабомаї. У 1945 році японські острови окупував СРСР. З цього часу дійти до мирного врегулювання ситуації не вдалось. На стороні Японії виступив Європейський парламент та США.