Яресько доступно пояснила, що означає списання боргу для України
Кабінет міністрів одноголосно підтримав угоду про реструктуризацію зовнішнього комерційного боргу України.
Починаючи свою доповідь під час позачергового засідання Кабміну, міністр фінансів Наталія Яресько привітала всіх і назвала це важливою подією в історії України.
За її словами, ця угода є найбільш вигідною, на яку Україна лише могла сподіватись.
Яресько зазначила, що ця угода в цілому забезпечує досягнення всіх трьох цілей реструктуризації, які були виставлені у програмі співпраці України з МВФ.
Ця угода дозволяє досягти, що наші потреби у фінансуванні, тобто виплати по зовнішньому державному та гарантованому боргу будуть помірними — в середньому не більше 10% від ВВП,
— уточнила вона.
Зокрема, угода передбачає списання основної суми суверенного і гарантованого державою боргу на 20% і дозволяє негайно списати борг до 4 мільярдів доларів США — Україна не буде платити ці кошти взагалі, та не буде сплачувати відсотки по них, натомість вона зможе скерувати ці кошти на важливіші для держави напрямки.
Читайте також: Україні списали значну частину боргів, — Яресько
Загалом рівень комерційного боргу зменшиться з 19,3 мільярда доларів до приблизно 15,5 мільярда доларів, а терміни погашення тієї частини боргу, що не буде списана, будуть перенесені на 4 роки, до того ж відсоткова ставка по боргах майже не змінилась і становитиме майже 7,75%.
Якщо нашій країні вдасться досягти, що наша економіка буде щороку зростати на 4-5% чи більше, то додаткові платежі по цьому фінансовому документі не будуть обтяжувати український бюджет,
— зазначила міністр.
Нагадаємо, раніше прем'єр-мінітр Арсеній Яценюк запенив, що дефолту в Україні не буде.