Росіяни перестануть вірити, що Путін – президент: як змінюються настрої населення
Росія зазнала великих втрат від початку повномасштабного вторгнення в Україну. Проте на "запал" росіян продовжувати війну впливають дуже багато чинників.
Про це 24 Каналу розповів російський опозиційний журналіст Тимур Олевський. Він зауважив, що на настрої громадян країни-агресорки впливає зокрема кількість мобілізованих та успіхи або поразки Росії на фронті.
До теми Еліта російського спецназу загинула на війні в Україні: на відновлення підуть десятиліття
Змирились з безнадійністю
На його думку, для більшості росіян війна перетворилась на страшну, але неминучу повсякденну необхідність.
З початку був ура-патріотичний підйом. Потім відбулось декілька шоків від мобілізації та кількості тих, хто загинув. А зараз ухвалили закон, відповідно до якого людей будуть не тільки мобілізувати, але й тих, хто відмовиться від мобілізації фактично позбавлять можливості жити,
– підкреслив журналіст.
Проте масових протестів цей закон не викликав в російському суспільстві.
Водночас в Росії є відчуття, що люди змирились з безнадійністю того, що війна не закінчиться до тих пір, поки Путін не вирішить. І люди, не маючи ура-патріотичних настроїв, все одно підуть на фронт,
– відзначив він.
Олевський зауважив, що у разі, якщо Росія зазнає поразки у війні, і з'ясується, що люди загинули даремно, це може призвести не до розчарування в державі, а до втрати віри в те, що вона існує.
"Це єдине, що у всі часи, коли в Росії були катаклізми, призводило до зміни режиму – на початку та наприкінці XX століття. Люди втомляться та перестануть вірити в те, що Путін – президент", – наголосив опозиційний журналіст.
Чому в Росії скасовували ходу "Безсмертний полк": дивіться відео
Російська влада боїться "Безсмертного полку"
Співрозмовник звернув увагу на те, що в Росії цього року скасували ходу "Безсмертний полк", на яку виходили з портретами ветеранів Другої світової війни, а також гна ній з'являлись раз за разом сталінські кати та солдати Вермахту.
Його анулювали не через побоювання терактів чи ударів українських безпілотників. А, тому що на "Безсмертний полк" вийдуть з портретами людей, які загинули зараз в Україні. І всі побачать обличчя та кількість цих загиблих, – зазначив журналіст.
В Росії, на його думку, відбувається так, що всі все знають, але на мітинги виходять тільки коли є привід. Така сама історія з "Безсмертним полком", який може стати тим самим приводом.
"Тому російська влада боїться його проводити", – впевнений Тимур Олевський.
В Росії скасовують паради на 9 травня
- Цього року в Росії та на окупованих країною-агресоркою територіях скасовують святкування 9 травня. Зокрема, військові паради та ходи "Безсмертний полк".
- Так у Курській та Бєлгородській області Росії, які межують з Україною, скасували паради на 9 травня в цілях безпеки. Пізніше стало відомо, що у цих областях також не будуть проводити цього року акцію "Безсмертний полк".
- Гауляйтер тимчасово окупованого Криму Сєргєй Аксьонов оголосив, що на півострові також не будуть проводитись святкові демонстрації 1 травня, військовий парад на 9 травня та хода "Безсмертний полк". Причина та й сама – "з міркувань безпеки".
- Водночас остаточне рішення щодо проведення параду 9 травня в Севастополі ще не ухвалено.