500 мільйонів євро на зброю для України: в ЄС знову не дійшли згоди через вето Угорщини
Угорщина продовжує вставляти палки в колеса, коли мовиться про допомогу Україні. Так, через вето в ЄС вкотре не дійшли згоди щодо виділення 500 мільйонів євро.
Це сума, яку мали б спрямувати на зброю для України. Але під час неформальної зустрічі в Толедо глави МЗС ЄС дійти згоди щодо восьмого траншу не змогли, передає 24 Канал. Мовиться про 500 мільйонів євро з Європейського фонду миру.
Читайте також 10 "Леопардів" і польовий шпиталь: Німеччина передала Україні черговий пакет військової допомоги
Україну підтримуватимуть, скільки треба
Попри це, про відсутність домовленостей у четвер 31 серпня повідомив глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель. За його словами, під час зустрічі обговорювали його пропозицію. Вона передбачає виділення з Європейського фонду миру 20 мільярдів євро на наступні чотири роки. Цю суму мають спрямувати на фінансування військової допомоги.
Боррель додав, що глави МЗС ЄС демонстрували свою рішучість у продовженні підтримки України, надаючи їй військову допомогу. Причому робити це настільки довго, наскільки знадобиться нашій державі. Водночас він висловив сподівання, що його пропозицію підтримають до кінця 2023 року.
Тим часом він шкодує, що досі заблокований восьмий транш, розмір якого – 500 мільйонів євро. Проти виділення цієї суми, як передбачувано, став він.
Я сподіваюсь, ми будемо у змозі розблокувати його у наступні тижні. Але це проблема, яку все ще потрібно вирішити,
– зазначив Боррель.
Чому Угорщина блокує допомогу
- Угорщина обумовлює блокування виділення чергового траншу вагомою причиною. Мовиться про те, що Україна внесла до списку "спонсорів війни" угорський OTP Bank.
- Звернімо увагу на те, що Угорщина блокує виділення траншу не вперше. І щоразу вона посилається на одну і ту ж причину.
- Додамо, що Європейський фонд миру створили у 2021 році. Це позабюджетний інструмент ЄС, спрямований на підвищення здібності ЄС запобігти конфліктам і будувати мир.
- Саме з цього фонду країни ЄС виділяють кошти. Їх витрачають на компенсації за поставлену Україні військову допомогу.
- Наостанок зауважимо, що у липні Угорщина висловилася проти спроби ЄС створити довгостроковий фонд. Його обсяг – 20 мільярдів євро, які мають спрямувати на потреби армії України.