Українцям можуть дозволити вільний в'їзд до Євросоюзу
Джерело:
твітер Рікарда ДжозвякаЄвросоюз планує відновити вільний в'їзд для мандрівників з України. Посли ЄС вирішили додати нашу країну до переліку тих, для яких варто скасувати обмеження на поїздки.
Першим про це у своєму твітері повідомив кореспондент "Радіо Свобода" Рікард Джозвяк. Згодом офіційне підтвердження написав прем'єр України Денис Шмигаль.
До речі У ЄС можуть запровадити обов'язкову вакцинацію: деталі
Україну додадуть у "зелений список"
За інформацією журналіста, цей список офіційно планують оновити вже завтра, 15 липня. Він діятиме 2 тижні, а згодом знову переглядатиметься.
Посли Євросоюзу вирішили додати Україну до рекомендованого списку третіх країн, для яких варто скасувати обмеження на відвідування ЄС,
– зазначив він.
Відзначимо, що Європа раніше дозволила в'їзд громадянам Молдови, Вірменії та Азербайджану. Ще два тижні тому Україну не внесли до переліку "зелених" країн, оскільки епідемічні критерії поширення коронавірусу не відповідали нормам.
Узгоджена формула передбачає, що у країні має бути не більше ніж 100 випадків нових захворювань за 14 днів на 100 тисяч населення. Востаннє Європейський союз оновлював цей список наприкінці червня. Тоді дозволили вільний в'їзд з 12 країн.
Підтвердження від Дениса Шмигаля
На засіданні уряду 14 липня прем'єр-міністр Денис Шмигаль підтвердив, що Європейський Союз включив Україну до "зеленого списку" і рекомендує скасувати обмеження на подорожі українців.
Кінцеве рішення – за державами-членами, але фактично ЄС дав "зелене світло", аби українці безперешкодно могли їздити до Європи,
– наголосив прем'єр.
Водночас МЗС України нагадало: що включення до "зеленого переліку" не означає автоматичної можливості в'їзду на територію всіх держав-членів ЄС.
Рішення Ради ЄС має рекомендаційний характер для держав-членів, які ухвалюють кінцеве рішення.
Довідка. Рекомендації, які надає Рада ЄС, не є юридично обов'язковими. До того ж чимало країн, що входять до Євросоюзу, вже дозволили в'їзд українцям, але з дотриманням певних умов. Це, наприклад, Албанія, Хорватія, Чорногорія, Австрія, Німеччина.